Неділя, 26 Травня, 2024

Історія одеського Головпоштамту

Внаслідок сучасних цифрових технологій приміщення Головпоштамту вже не користується таким попитом, як раніше. Однак, судячи з фотографій неважко здогадатися, що коли воно в 1898-му з’явилося, місто було в захваті. Хоча ще до того, як воно відкрилося, одесити не сумнівалися в проектній масштабності. 

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на lotsia.com, ми розповімо вам про історію найголовнішої одеської пошти. 

Дороговартісне будівництво 

У 1894-тому всі міські видання писали про те, що в нашому місті починає будуватися масштабна і прогресивна Установа зв’язку. 

 “Одеські новини” особливий акцент робили на сумі, яка була виділена для реалізації даного проекту, тому що на новий об’єкт виділяли більше мільйона в рублевому еквіваленті. Навіть Міський театр коштував менше. 

Приміщення нового поштамту об’єднувало в собі поштові, телеграфні і телефонні заклади. Також там розташовувалися квартирні приміщення для співробітників. 

Поштова історія 

Однак слід зазначити, що одеська поштова історія має більш ранній початок, і він не зовсім пов’язане з цим грандіозним будівництвом. 

Існування даноі важливоі установи відноситься ще до Хаджибейських часів, а в період правління Рішельє для поштових потреб виділяли чималі кошти. У 1808-мому було вирішено будувати спеціальне приміщення, щоб розмістити в ньому пошту. Місцем його розташування було обрано вулицю Поштова. 

Вся кореспонденція залишалася в поштовій конторі або ж в поштовій скриньці. До слова, останніх в нашому місті в 1875-тому було цілих п’ятнадцять.

А листоноша був дуже шанованою професією, де було потрібно знати кілька мов і володіти зброєю. 

Прекрасний результат 

Главпоштамтним будівництвом займався архітектор Володимир Харламов, а сприяння йому чинилося одеським архітектором Владиславом Домбровським. І в результаті їм вдалося добитися, за допомогою відмінного результату, того, що казенній установі було присвоєно статус передового, а також вона була дуже вдало вписана у вигляд нашого міста та у вулицю Садову. 

Зведена вона була в 1898-мому. 

До речі, крім поштових і телеграфних послуг, тут ще можна було скористатися телефоном. Це місце стало єдиною точкою, звідки реально було зробити дзвінок навіть в іншу державу. 

Особливий шик 

Головпоштамту вдалося так вдало вписатися в атмосферу, якою володіє вулиця Садова , що його абсолютно не виділяє його ж масштабність. 

Щоб захопитися грандіозністю споруди, потрібно опинитися в головному холі. Висота приміщення досягає двадцяти метрів, що майже досягає висоти самої споруди. Доповнює все деталь у вигляді розкішного сонячного ліхтаря, площа якого практично дві тисячі кв.м. 

Архітектурні прикраси тут у великій різноманітності. І, звичайно, атмосфера цього місця сама по собі має здатність вражати. 

Уявіть, що якихось сто років тому кожного тут зустрічали швейцари, які були одягнені в лівреї, а кожен інформаційний напис мав також французький і німецький варіант. 

Головпоштамту випала честь протягом довгого часу прикрашати Одесу, однак в період Великої Вітчизняної війни він дуже постраждав.У той же період він змінив адресу, аж до того, як було відновлено стару споруду в 1962-ому. 

Однак і на сьогоднішній день у Головпоштамту збереглася почесна функція прикрашати наше місто і вулицю Садову особливо.

Фото: lotsia.com

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.