Четвер, 30 Травня, 2024

Цікавий південь: незвичайні місця одеської області

У сьогоднішніх карантинних умовах любителі далеких подорожей не можуть відправитися у розкішні європейські країни або далекі землі загадкового сходу. Незручності з вакцинацією і оформленням спеціальних документів дратують і засмучують, але все ще є можливість не сидіти на місці! Для тих одеситів і одеситок, які люблять поїздки і пригоди, ці місця можуть стати справжнім порятунком від рутини — і не треба нікуди їхати цілими тижнями або витрачатися на дорогі авіаквитки, пише odessa-future.com.ua.

Автентичне село Фрумушика-Нова

Віддалена локація на просторах Бессарабії є культурною оазою у просторому степу. Відносно недавно її ще не існувало, але все трохи складніше, ніж здається.

Це село нарівні з іншими місцевими поселеннями було на цих землях ще дуже давно, а саме існування Фрумушики датується 1813 роком (тоді її вперше згадали, але це означає, що село існувало вже кілька років до цього і досить розширилося). Однак, за часів Другої Світової бойові радянські танки зрівняли житлові будиночки молдаван і німців з землею, людей вивезли з їхніх звичних земель, а на цьому місці розгорнули полігон і стрільбище з артилерією.

Село відродилося вже у XXI столітті завдяки бізнесменові, який володіє азс — Олександру Паларієву. Почалося все з будівництва ферми з кучерявими овечками, але незабаром на своєму колишньому місці знову відродилося етнічне поселення, яке нині притягує своєю автентичною романтикою і сільською естетикою величезну кількість туристів, незважаючи на віддаленість локації.

Мотивація бізнесмена виявилася книжковою, і з цього дійсно можна написати цілий сюжет на сотні сторінок. Олександр Паларієв у підлітковому віці часто приїжджав до села, бо там народився його батько. Так ось, син пообіцяв батькові, що колись село знатимуть в усьому світі. І батько діяльного, вже змужнілого Олександра встиг за життя побачити, як відроджуються його рідні землі.

Щоправда, дорога до цього мальовничого і багатого місця дуже непроста: бажано виїжджати туди в ясну суху погоду, тому що машина може легко застрягти в степу. Втім, жителі етно-села допомагають туристам дістатися і, якщо що, ремонтують машини гостей під час екстрених поломок. Плюс, навігатор часто заводить гостей не туди, але можна попросити жителів села виїхати назустріч і супроводити.

Однією з найцікавіших пам’яток Фрумушики є скульптури з багатим етнічним символізмом, але найпомітнішою і найбільш відомою є гігантська статуя автентичного пастуха — у 2017 році її записали у книгу рекордів Гіннеса!

Під час прогулянок Фрумушицею можна насолодитися чистою природою, а також зустріти колоритних місцевих мешканців і мешканок, які з радістю демонструють естетику своїх етнічних нарядів. Також можна помилуватися чарівними овечками і спокійно порибалити у штучному водоймищі і, звичайно, дізнатися більше про місцеву культуру.

Море троянд

Також південь України прославився однією з найбільших плантацій троянд, яка відома як «Республіка троянд» з 1995 року. На цих землях розквітають різноманітні сорти цієї королівського квітки, і у період цвітіння вся територія оточується ніжним ореолом приємного аромату.

Природно, це море з троянд є насолодою для очей, але також з цих чарівно красивих квітів виготовляються різні продукти: варення, ліки і навіть лікер (який може спокійно конкурувати з популярним шампанським у питанні романтичності).

Це казкове місце люблять місцеві жителі, які дуже цінують працю господаря цієї казкової плантації — Миколи Громлюка. Микола Громлюк з радістю ділився знаннями не тільки зі своїми близькими, а й просто з усіма людьми, які любили і люблять природу.

Звичайно, крім троянд на території ростуть й інші красиві рослини: барбарис, цукрові яблуні, стрункі берізки і клени, соковиті черешні та деякі рідкісні рослини.

Однак, тут також проблема з дорогою, як і у попередньому випадку. Їхати від Одеси всього годину, але дорога, якщо згорнути не туди, буде сильно ускладнена вибоїнами, ямами і брудом, тож не слід з’їжджати з шосе Одеса-Київ у бік Іванівки. Також можна дістатися за допомогою громадського транспорту. Населений пункт, де розташований квітковий рай, називається Трояндове (Кірово), а сама плантація знаходиться за адресою вулиця Розова, 12.

Похмурий підземний монастир

У селі Куйбишеве є величезний підземний монастир, який є дуже популярним місцем серед паломників і туристів. Колись там збиралися сектанти-інокентіївці.

Все почалося з якогось Іоанна Левізора (у майбутньому названий ієромонахом Інокентієм), який подорожував землями Бессарабії під час своїх духовних пошуків. Якось раз він почув голос, що долинав від недоглянутої каплиці — це з’явилася сама Божа Матір, яка сказала, що цій людині обіцяється пророче майбутнє.

Через якийсь час про Інокентія пішла слава, що він справжнісінький чудотворець, благословенний самим Распутіним. Нібито мови його лікували стражденних, очі його бачили майбутнє, і голими руками він міг керувати погодою і розганяти хмари. У чудотворця з’явилося безліч послідовників, яким їхній вождь забороняв одружуватися, прив’язуватися до свого майна, також не дозволяв звертатися до професійних фахівців медицини; цим людям Інокентій розповідав про свої зустрічі з самим Ісусом і часто говорив про те, що ось-ось розгорнеться жах кінця цього світу.

Цим проповідником були незадоволені інші авторитетні священнослужителі, які хотіли знайти його, і щоб уникнути переслідувачів, Інокентій зі своїми послідовниками сховалися під землею. Проповідника все одно знайшли і відправили на перевиховання, але його однодумці продовжували підземне будівництво і маскували його за зеленими насадженнями.

У результаті підземний комплекс вийшов величезним, близько ста тисяч квадратних метрів, але нинішній його стан як культурного пам’ятника вкрай незадовільний. Ніяких заяв про відновлення підземного монастиря немає, але люди, які вірують, до сих пір іноді ходять туди помолитися, просто не спускаються під землю, а залишаються біля входу.

Найбільше природне озеро України — Ялпуг

Крім того, що ресурси цього озера активно використовуються у побуті та на виробництві, озеро є також розкішною рекреаційною зоною з шикарними видами. Цими землями ходили ще стародавні представники зачатків української культури: на території знаходили останки трипільців і черняховцев. Також колись тут жили грецькі колоністи, про що свідчили знахідки їхнього посуду та прикрас. А коли в Одесі перебував Пушкін, він під час своїх поїздок по околицях також відзначав красу цього місця.

В озері також мешкає велика кількість різноманітних риб, що робить це місце цікавим для любителів риболовлі. Та й в цілому озеро стане чудовою локацією для свіжого пікніка.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.