Середа, 12 Червня, 2024

Про велич і тиху суворість одеської вулиці Ольгіївської

Одеську вулицю Ольгіївську знають, завдяки її величності та тихій суворості. Її початком є ​​вулиця Софіївська, а кінцем – Манежна. 

Вона нікуди не завертає, ніби попереджаючи, що тут слід ходити не поспішаючи, чимось милуватися, через щось трохи засмучуватися і не допускати ані найменших “вільностей”, пише odessa-future.com.ua.

Наш матеріал, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми присвячуємо цій унікальній одеській вулиці. 

Про назву одеськоі Ольгіївськоі

В давні часи вона носила назву “Велика”, потім, ця назва змінилася іншою, яка була присвячена Ользі Наришкіній. Звідси і з’явилася назва “Ольгіївська”. 

У 1925-му вулицю назвали на честь такої особистості, як Теодор Самуель (угорський нарком з освіти). 

А коли Одеса була окупована, – вулиці дали нову назву – “Університетська”. 

Пізніше її назву присвятили академіку Павлову (звичайно, адже тут розташований медичний університет), а 1995-го їй знову повернули назву “Ольгіївської”. 

Вулиця , яка є одеським “старим містом”

Головний корпус Одеського медуніверситету виходить якраз на цю вулицю, і звідси ж відкривається погляд на так зване медмістечко.

Архітектура тут просто неймовірно вражає. Може, це і є причиною того, що велич і суворість тут злилися воєдино і створили цю стару одеську вулицю. 

Медичні заклади тут у великій кількості. Та й загалом, вуличний початок представлений справжнім медичним кварталом. 

Пам’ятник, який на цій вулиці є єдиним, – і той присвячений медикам.

Хоча, в принципі, навіщо цій вулиці пам’ятники, якщо тут практично кожна будівля є архітектурною пам’яткою?! Тут ніби посилено зберігається старовина, і навіть великі магазини тут не зустрічаються. Стан будівель переважно такий же, як і скрізь у старому місті. Але в основному в цій частині тут ще не все так погано. 

Тільки ось, будівля колишньої синагоги, яка є колишньою архітектурною пам’яткою, на сьогоднішній день є напівживою спустошеною спорудою. Але вона не заважає загальному вигляду, тому що прихована від погляду перехожих. 

До речі, архітектурні пам’ятники, які збереглися ще з тих часів, у період їх будівництва не відносилися до фешенебельного одеського житла. 

Цей район призначався для людей із середнім статком. А відомий він також був тим, що тут проходило будівництво зернових складів. 

З появою споруд університетського медичного факультету тут все більше почали виникати маленькі особняки та інші прикмети “багатих” вулиць. 

Дворики є окремою темою для розмови. Більшість з них є відкритими, тому ви можете зазирнути в них, – задоволення з подивом вам забезпечені.

Зелень та нововведення

Ольгіївську можна віднести до доволі зеленим одеським вулицям. 

Ближче до кінця, її прикрашає сквер Мечникова, сюди не поспішаючи ходять набирати воду в бюветі місцеві жителі. 

Ну, і, звичайно, тут можна у великій кількості побачити квітнички та палісадники. Якщо цього буде вам недостатньо, тоді вам обов’язково потрібно заглядати в місцеві двори – там справжня велика кількість всього зеленого та квітучого.

А щодо нововведень, то вздовж майже всієї вулиці можна побачити велосипедну доріжку, яка, втім, є звичним місцем ходіння перехожих.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.