Субота, 15 Червня, 2024

Одеська IT-галузь в умовах воєнного часу

Початок війни став справжнім шоком для всіх українців та одеситів, зокрема. Страх невідомості, невпевненість у завтрашньому дні разом зі звуками сирени та пострілів над одеськими вулицями стали причиною паніки та появи думок про евакуацію. Далі на odessa-future.

Незважаючи на те, що одесити, здебільшого, все ж таки вирішили залишитися в рідному місті, і відволікати себе волонтерством, плетінням сіток для військових, підготовкою мішків з піском та іншою посильною допомогою, частина одеського населення все ж таки залишила Одесу, і багато з них втратили роботу.

Чи склалася така ситуація на ринку ІТ? Адже до війни Одеса була одним із центрів цієї сфери в Україні.

У нашому матеріалі, з посиланням на 048.ua, ми розповімо про те, як у воєнний період справи з вакансіями в IT-сфері, чи важко знайти роботу в цій галузі, і чи багато одеських фахівців повертаються до звичного графіку.

Наймів поменшало, але ненадовго

За словами одеських експертів, найми значно скоротилися в кількості, порівняно з довоєнним часом, але за останній місяць вони починають поступово збільшуватися.

Звичайно, важливу роль відіграло те, що серед багатьох одеських (і не лише) компаній є страх наймати нових працівників за умов війни.

Проте, є ймовірність, що тенденція до збільшення наймів продовжиться, і ринок знову набуде своїх довоєнних показників.

Про зарплати

Щодо зарплати спостерігається, що війна негативно вплинула на категорію найвищих зарплат.Так, за березень зарплати одеських IT-шників зменшили приблизно до восьми тисяч доларів, тоді як до війни місячна зарплата в середньому сягала десяти тисяч.

Думки одеських рекрутерів

За словами Дарії Ілліної, найм не зупинявся повністю, просто він був пригальмований на кілька тижнів, внаслідок того, що у великій кількості були найняті спеціалісти та стажери Мідл та Джуніор категорій, і для їхньої підготовки знадобився час. Але тепер найм відновлюється.

А Вікторією Захаровою зазначається, що в їхній компанії набір взагалі не припиняли, а навпаки, розширення тривало і триває. Серед позицій спостерігається зростання, – переважно йдеться про Андроїд розробників та тестувальників.

Говорячи про фахівців, які не мають досвіду, планується запуск інтернатури, де вони зможуть усьому навчитися.

Загалом, за словами одеських рекрутерів, всупереч війні та нестабільності ринку, в одеських (і не тільки) компаніях триває найм, а кількість вакансій для новачків не змінилася.

Галузь, що найменше постраждала

За словами одеських експертів, мобільність IT-галузі надає одеситам можливість дистанційної роботи та отримання зарплати.

Тому галузь повертається до звичного ритму – спостерігається поява нових вакансій (і для новачків зокрема), компанії адаптуються до нових умов, переводячи команду на віддалення.

У навчанні теж спостерігається прогрес – курси з програмування запускаються в онлайн-режимі, що дає одеситам можливість навчатися новому та освоювати нову професію.

Отже, IT не перестає представляти для одеситів стабільне джерело роботи та доходу, і в цій частині жодних змін немає.

Нам усім залишається лише дочекатися нашої перемоги, визволення одеських вулиць від протитанкових їжаків, військової техніки та мішків з піском, щоб до Одеси повернулася її колишня атмосфера та люди змогли жити та працювати насолоду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.