Неділя, 26 Травня, 2024

Рівень розвитку ІТ-ринку в Одесі: чи є перспективи?

Одеса – місто з доволі високим розвитком ІТ-сфери. Про це свідчить безліч чинників такі, як: низка навчальних закладів, які надають освіту ІТ-спеціаліста, багато відомих одеських ІТ-компаній та успішні стартапи, які вразили цілий світ, пише odessa-future.com.ua.

Одеса – високорозвинене місто в плані ІТ?

Ще однією причиною вважати Одесу високорозвиненою в ІТ-індустрії є те, що за даними в місті працює більше шести тисяч ІТ-спеціалістів. За офіційними даними, в Одесі ІТ-працівник заробляє від 900$ до 3000$, а це свідчить про те, що місто не лише потребує ІТ-фахівців, але й готове забезпечувати їх достойною заробітною платою та умовами праці.

Успішність Одеси в ІТ-індустрії підтверджує низка ІТ-компаній, які мають свої офіси в місті та співпрацюють з багатьма світовими фірмами та компаніями. У базі компаній ДОУ зареєстровано більше 150 ІТ-компаній. Саме тому Одеса разом із такими містами, як: Дніпро, Львів, Харків та Київ становить «велику п‘ятірку» з найбільш високим рівнем розвитку ІТ-сфери.

2

Крім цього, опубліковано рейтинг найкращих ІТ-компаній Одеси. Оцінювали їх за можливістю кар’єрного та професійного росту працівників, умов праці, менеджменту, розміром заробітної плати робітників та бонусів, комунікація з працедавцем та керівниками, а також спілкування з колегами.

Крім успішних ІТ-компаній в Одесі є безліч тематичних спільнот. Наприклад, Одеська Java група. Це спільнота програмістів. У їх блозі постійно появляється нова інформація про зустрічі спільноти та інші заходи, які присвячені тематиці Java.

Є ще Одеська. NET спільнота. Це вже неформальне зібрання волонтерів-програмістів. Група регулярно організовує зустрічі та онлайн-дискусії для того, щоб обмінюватись досвідом та знаннями з учасниками їх заходів.

Odesa Python User Group — це спільнота Python програмістів, які також доволі часто організовують безліч цікавих заходів для жителів Одеси.

OdHUG — це група одеситів-користувачів Haskell. Вони організовують неформальні зустрічі в нетрадиційних умовах, проте це дозволяє їм проводити цікаві та пізнавальні заходи для суспільства. Це лише частина подібних ІТ-спільнот. Насправді в Одесі є безліч інших таких груп, які присвячують свою діяльність розвитку ІТ-індустрії в місті.

Також стрімкому росту ІТ-сфери в Одесі сприяють значні конференції, які регулярно відбуваються в самому місті та сприяють тому, що населення має можливість дізнатися більше про цей вид індустрії.

Однією з найбільш популярних та відомих конференцій в Одесі є Odessa Innovation Week — це серія ІТ-заходів, технічних конференцій, бізнес зустрічей та тренінгів в сферах веб-технологій, розробки, веб-дизайну, управління проєктами, ІТ-бізнесу та підприємництва.

Також в Одесі проводять наступні ІТ-заходи, які мають лише позитивний вплив на розвиток ІТ-ринку міста: AI&BigData Lab , OdessaJS, Apps Conference , FOSS Sea, IT Non Stop тощо.

Також в місті регулярно відбуваються турніри серед ІТ-компаній.

В Одесі є абсолютно всі можливості розвивати ІТ-індустрію завдяки низці навчальних закладів, курсів та онлайн-шкіл, де можна здобути освіту ІТ-спеціаліста.

Саме тому Одеса входить у п’ятірку міст в Україні з найвищим розвитком ІТ-сфери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.