Середа, 29 Травня, 2024

IT-сфера Одеси у воєнний період

Під час війни в нашій країні багато галузей були змушені призупинити або суттєво знизити темпи своєї роботи. Однак функціонуванню та подальшому розвитку IT-сектору військові дії завдали не такого нищівного удару: зараз ця сфера одна з тих небагатьох, що продовжують працювати і приносити країні дохід у валюті. Більше деталей на odessa-future.

Галузь, що працює в епідемію та війну

Асоціація IT-сфери України оприлюднила інформацію про те, що з початку року дохід технологічної галузі склав 2 мільярди доларів, що на 28% вище за минулорічний аналогічний період.

Одеса входить до ТОП-5 міст за кількістю IT-фахівців: до початку бойових дій тут працювало понад 14 тисяч спеціалістів. Наразі кількість працюючих саме з Одеси зменшилася – деякі переїхали до західних регіонів країни, деякі – за кордон. За даними ЕРАМ, Одесу залишила третина айтішників. Офіси у великих містах на заході України, переобладнали під тимчасове житло, організували місця сну та повсякденного побуту.

Специфіка IT така, що переїхати на нове місце роботи для компанії простіше, ніж для більшості інших галузей, для праці потрібні лише хороший інтернет та ПК. На сьогоднішній день до роботи не повернулося лише близько 10% айтішників, решта – працюють, розробляючи ПЗ здебільшого для клієнтів з Америки та Європи. Частина замовників навмисно звертаються саме до українських фахівців, щоб у такий спосіб підтримати нашу країну.

Поповнення бюджету за рахунок податків

IT-галузь своєю стабільною роботою надають серйозну підтримку економіці країни, багато працюючих спеціалістів сплачують податки на кілька місяців наперед, щоб поповнити бюджет. До того ж, працівниками IT-сфери підтримується бізнес інших галузей, оскільки це платоспроможний прошарок населення.

Волонтерська діяльність

Одеські професіонали, як і айтішники з інших міст, борються на інтернет-фронтах: на волонтерських засадах зміцнюють кібербезпеку держави.

Сімдесят відсотків фахівців залишилися в Одесі та продовжують працювати віддалено. Багато хто паралельно займається волонтерством у гуманітарних центрах, частина – вступили до лав ЗСУ.

Михайло Кудинський, який раніше працював директором юридичної компанії, перейшов в IT не так давно. Коли почалася війна він, як волонтер, почав надавати допомогу Червоному Хресту. А для товаришів, що зараз служать на передовій, знайшов і придбав, такий необхідний для військових, автомобіль. Михайло – офіцер запасу і зараз уже перебуває на навчаннях ЗСУ.

Андрій Руденко, Frontend-розробник, допомагає тим, хто зараз захищає сусідню з Одеською – Миколаївську область. Він приймає гуманітарні вантажі та доставляє їх до лікувальних закладів, волонтерських центрів та блокпостів.

Зараз робота добровольців особливо актуальна, багатьом людям – допомога від волонтерів – єдиний спосіб вижити. Андрій розповів, що минулого місяця, під час доставки продуктів, його автомобіль потрапив під обстріл, на щастя постраждала лише машина.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.