Среда, 24 июля, 2024

Все, що потрібно знати одеситам про технічний паспорт для багатоповерхівки

З появою об’єднань власників багатоквартирних будинків з’явилися і численні запитання, що стосуються того, як правильно зареєструвати юридичну особу, яка і являє собою «будинкову» організацію, які для цього потрібні документи і як правильно вести ОСББ-шне діловодство, як часто повинні проводиться зборів мешканців та  як часто представник повинен звітувати перед ними, пише odessa-future.

Пару років тому до цих хвилюючих питань додалося ще одне,-відносно технічних паспортів багатоквартирних будинків.

Практика останніх двох років показує, що в нашому місті число виданих техпаспортів багатоквартирних будинків значно зменшилася, в порівнянні з попередніми показниками.

Такі документи необхідні для реалізації повноцінної дії ОСББ-шних організацій.  У нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на odessa-life.od.ua ми розповімо про мету видачі таких паспортів і чому цей процес так  довго йде.

Для чого видається домовик технічний паспорт?

Технічний паспорт багатоквартирного будинку є планом кожного поверху споруди.  З фіксацією житлових і технічних відвідувань.  Виготовлення такого документа відбувається, коли процес побудови завершено.

Основні аспекти техпаспорта багатоповерхівки

Даний документ видається тільки при наявності наступних складових:

  • опису особливостей конструкції споруди і матеріалів, які були використані для іі будування;
  • даних, які стосуються забудовника і дати закінчення будівництва;
  • основних параметрів споруди (поверховості, висоти, площі);
  • схеми комунікаційних і теплових систем в споруді;
  • технічних планів кожного поверху (в тому числі технічного), фундаментів і дахів.

Відповідно до чинного законодавства повинна відбутися передача будинку на баланси ОСББ або керуючих фірм.

Наявність технічного паспорта багатоквартирного будинку буде необхідна для того, щоб укласти договір з комунальним підприємством, що дозволить власникам квартир використовувати послуги відповідно до тарифів для населення.  Наприклад, для оформлення спеціальних тарифів електроенергії у випадках, якщо здійснення автономного опалення відбувається за допомогою електричних котлів.

Крім цього, для проведення перепланування квартири потрібен буде техпаспорт багатоквартирного будинки, щоб отримати розроблений проект будівельних робіт.

Як свідчить закон

Відповідно до «Правил з управління будинками, спорудами, житловими комплексами або комплексами будинків», затвердженими 02 лютого 2009-того року колишні власники балансів або особи, які очолювали багатоповерхівки до утворення ОСББ, протягом трьох місяців з моменту державного реєстрування об’єднання повинні забезпечити передачу  об’єднанню примірників технічних, експлуатаційних, інженерних документів, а також техпаспорта споруди.

Через що така погана видача?

Представник міської житлово-комунальної комісії, Олексій Асауленко, повідомляє, що причиною цього може служити поганий зв’язок голови ОСББ та міської ради.  Бюджетом Одеси на цей рік передбачалися кошти для створення близько ста технічних паспортів багатоповерхівок.

Чиновник зазначив, що одна справа, коли для реалізації чого-небудь не вистачає фінансових ресурсів.  Але коли такі ресурси є, а вони просто не витрачаються, це означає, що є проблеми з організацією або ж все спеціально ведеться до списання та перерозподілу їх для інших цілей.

У новобудовах процес видачі паспортів часто має інший проблемний аспект.  Паспорти таких об’єктів вже готові, тому що вони робляться під час того, коли вони проходять етап експлуатації.  Але трапляється так, що саморобне перепланування квартир вносить великі зміни в габарити споруди в цілому.

На думку чиновника, найкращим варіантом рішення є видача паспортів в електронному варіанті.  Але це не буде відбувається не так уже й оперативно.  Так що процедуру створення звичайних паспортів потрібно продовжувати.

Процес триває

У багатьох об’єднань власників одеських багатоповерхівок виникла проблема, пов’язана з відсутністю отримання будинкових документів.

Такі «щасливчики» прийняли рішення не обтяжувати себе цим питанням і просто підписати акт про прийом-здачу документації, а не самої споруди та прилеглих територій.

Так, три роки тому будинкові паспорти отримали практично чотириста багатоповерхівок, два роки тому такі документи були видані менш ніж сорока об’єктам, в минулому році за паспортами прийшли представники всього лише двадцяти п’яти споруд.

Всього в місті діють приблизно півтори тисячі організацій по об’єднанню власників багатоповерхівок.  З них за отриманням паспорта звернулися приблизно вісімсот.  Більше шести тисяч об’єктів, які в будь-який момент можуть приєднатися до ОСББ-шних рядів, входять в баланс громади міста.  На даний момент, згідно з попередньою інформацією, отримання паспортів чекають ще двісті багатоповерхівок.

Як бачимо, механізм роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, який спочатку здавався таким простим-насправді є не таким вже й простим і нехитрим.

У цьому питанні дуже важливо все правильно і грамотно оформити і контролювати.  І один невеликий документ може зіграти колосальну роль.

Тому всім нинішнім і майбутнім головам і членам об’єднання ми бажаємо не відкладати в довгий ящик процес оформлення необхідної документації, інакше вся ваша діяльність буде вважатися неповноцінною, а обов’язки не до кінця виконаними.  Адже, погоджуючись на таку посаду ви берете на себе чималу відповідальність не тільки за якісне і своєчасне виконання своїх посадових обов’язків, а й за весь багатоквартирний об’єкт в цілому, що однозначно додає ситуації значно важливішого і серйозного відтінку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.