Вівторок, 28 Травня, 2024

В умах міського керівництва зріє грандіозний проєкт

У місцевих ЗМІ Одеси пройшла інформація про бажання керівництва міста провести всесвітню виставку «Експо-2030». Про це пише Telegram-канал «Монітор».

Всесвітня виставка «Експо» – саме значуща подія виставкового бізнесу у світовому масштабі, де країни-учасниці мають прекрасну можливість показати свої новітні науково-технічні досягнення, пише odessa-future.com.ua.

“Експо-2030”: поки тільки мрії

На думку джерела, проведення виставки – поки лише мрії міського голови і його оточення, оскільки, об’єктивно оцінюючи ситуацію, Одеса не готова до таких всесвітнім подвигам. На жаль, але місто «багатий» жахливою якістю доріг і їх пропускною спроможністю особливо в години пік або якщо, не дай, Бог, десь трапляється ДТП. Грішить міське господарство тенденцією до зносу пам’ятників архітектури, історії й культури.

Не маючи офіційного підтвердження про надання права на проведення всесвітнього форуму, Одеська мерія вже вирушила на пошуки інвестора для будівництва в у нас виставкового комплексу захід подібного масштабу, хоча, за правилами, для проведення всесвітніх універсальних виставок, до яких відноситься і «Експо-2030», споруди будуються за кошти країн-учасниць. Але, як то кажуть, нехай буде.

Але, право, не варто забувати, що Одеса вже претендувала на проведення ігор футбольного “Євро-2012”, була занесена до відповідного списку міст-господарів Був створений спеціальний комітет, закладені гроші на будівництво інфраструктури, запущені деякі проєкти і … пшик. Одеса, точніше, одесити, яким хотілося побачити гру кращих команд континенту, залишилися з носом. А грошики-то від проєктів хтось отримав.

Мріючи про проведення експофоруму, в мерії Одеси планують навіть отримання прибутку від роботи комплексу, площа якого складе – ні багато ні мало – 25 гектар землі, або понад 50 футбольних полів, разом узятих. Але ж експокомплекс напевно не буде одноповерховим; очевидно, і паркінги плануються, і ресторани та інше насичення інфраструктури. Додамо сюди під’їзні шляхи, які в самій Одесі-то, як би сказати, не дуже.

Припустимо, що мегамрія, що зародилася на Думській площі, втілиться в життя, це породжує питання: а що буде потім? Адже територія не жартівлива. Є побоювання, що потім це все прийде в запустіння.

Але, право, не треба спокушатися завчасно, адже за оцінками фахівців, Одеський бізнес-клімат один з найгірших в країні.

Тепер трохи власне про фінанси

У 2015 році універсальну виставку «Експо-2015» приймав італійський Мілан, на що італійський уряд виділив 3,2 млрд. євро. В Італії була представлена ​​й Україна, хоча і без свого окремого павільйону.

У 2017 році господинею “Експо” була Астана, відома своєю роллю у встановленні міжнародних контактів між країнами світу, в тому числі процесом врегулювання ситуації в Сирії. У 2017 році було залучено $ 2,1 млрд. доларів.

Наша країна готується взяти участь у виставці «Експо-2020», яка пройде в Дубаї (через пандемію заходи перенесли на поточний рік). Відзначається, що проведення дубайського «Експо» в три з гаком рази дорожче того, що було витрачено в Казахстані – 6,8 млрд. доларів. Більшу частину кошторису оплатили Арабські Емірати.

А якою є реальність

Можливо, керівництву міста не дають спокою лаври далеких попередників, які блискуче провели в 1910 році. Але тоді Одеса була містом з прекрасною архітектурою, високим рівнем розвитку промисловості та швидкими темпами зростання населення. Безумовно, дещо від тієї епохи збереглося, але багато застигло на місці або зовсім зникло. І, як не крути, Одеса не готова приймати лідерів світового бізнесу, і Україна – олімпійські ігри, про які мріях президент Володимир Зеленський. Так, часу до зазначених подій, здається, досить. Але починати-то треба вже сьогодні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.