Субота, 25 Травня, 2024

В Одесі налагоджено виробництво кисневих концентраторів для коронавірусних хворих

З 2019-го року вірус Covid-19 довгий час не «здавав свої права», продовжуючи забирати тисячі людей по всьому світу, пише odessa-future.com.ua з посиланням на dumskaya.net та delo.ua.

Щойно всесвітня пандемія почала набирати обертів, одним з найголовніших питань для уряду кожної держави стало питання про придбання якісного обладнання для лікування коронавірусних хворих.

І якщо, за відсутності медичних масок, їх можна пошити, то з таким медичним обладнанням, як, наприклад, апарати штучної вентиляції легенів, справи йдуть гірше.  Тому що для їх винаходу і виготовлення потрібно чимало часу і коштів, тому нашій державі доводиться, переважно, купувати такі апарати в іноземного виробника.

Одеса, зіткнувшись з аналогічною проблемою, вирішила знайти вихід з цієї ситуації і спробувати розробити своє обладнання для лікування хворих Covid-19.  І Ви знаєте, таки вийшло!

Процес запущений

Вересень 2020 того року став початком виробництва заповітних апаратів.  Адже саме в цьому році на одеському науково-виробничому підприємстві “Телекарт-Прилад”, яке виконує завдання з розробки та виробництва виробів в сфері телекомунікації для українських Збройних сил, було розпочато випуск серії кисневих концентраторів “БРИЗ-20”.

Для розробки даного проекту підприємство зібрало групу талановитих молодих інженерів, які є випускниками відомих іноземних вузів, і які в найкоротші терміни розробили високотехнологічний прилад.  При виробництві його використовувалася в тому числі 3d-друк.

Глава Федерації роботодавців України, Дмитро Олійник розповів, що штат розробників кисневого концентратора склали як молоді українські інженери, один з яких, наприклад, на момент роботи над проектом навчався в аспірантурі в Лондонському імперському коледжі.  Також в число розробників увійшли і фахівці з Дніпра, які мають величезний досвід створення висококонструкторського обладнання, і, звичайно, співробітники колективу конструкторського бюро одеського заводу “Телекарт-Прилад”.

З’ясовується, що в Одесі роботи по розробці вітчизняної системи подачі кисню з потрібним тиском почали ще на самому початку коронавирусной пандемії.

На підтвердження цього, Дмитро Олійник повідомив, що в якості мотивації для команди “Телекарт-Прилад” виступило розуміння того, що їх наукові рішення можуть врятувати життя.  Розробники працювали з азартом і величезним завзяттям навіть ночами, шукаючи рішення, розробляли і вивчали технології, в результаті чого, вже в квітні 2020 го року був створений основний принцип, а в травні того ж року почалися роботи зі створення макетів, протягом яких  весь час перевірялася робота різних систем, деталей, а також електроніки.

Що таке “кисневий концентратор”?

Кисневий концентратор являє собою електричний пристрій, що дозволяє отримувати кисень високої концентрації шляхом проведення фільтрації повітря на молекулярному рівні.  У медичних установах його широко використовують для проведення киснево-повітряної терапії.

Важливо відзначити, що в умовах пандемії Covid-19, такі стали особливо важливиДля цієї ж мети даний апарат широко використовується службами швидкої та невідкладної медичної допомоги, рятувальними підрозділами, а також для індивідуального використання в медичних стаціонарах і домашніх умовах.  Важливо відзначити, що в умовах пандемії Covid-19, такі апарати виявилися дуже потрібними.

Якість і стандартизація гарантовані

Як повідомляє “dumskaya.net“.

Виготовлення одеського кисневого концентратора “БРИЗ-20” проходило з повною відповідністю технічного регламенту медичних виробів, державним стандартам і діючими санітарними нормами і правилами.

Крім цього, в процесі виробництва апарату дотримувалися обов’язкові вимоги до якості продукції, які забезпечують нешкідливість та безпечність для життя, здоров’я і майна населення, охорону навколишнього середовища, а також ресурсозбереження.

Концентратор був також протестований випробувальною лабораторією ТОВ “Телекарт-Прилад”, яка зареєстрована в системі сертифікації УкрСЕПРО і відповідає ДСТУ ISO 9001 діє до: 2015.

А перша партія концентраторів отримала дозвіл Міністерства охорони здоров’я України на введення в обіг та експлуатацію в якості медичного виробу.

Можливий обсяг кисню

За задумом розробників, концентратор має два незалежних потоку надходження газу для пацієнтів.

Сумарний обсяг кисню, яким може забезпечити апарат становить до 20 літрів в хвилину.

Крім цього, за бажанням замовника виробник може розширити кількість потоків до чотирьох.

Виробничі обсяги

У планах виробника весь час “нарощувати” обсяги виробництва кисневих концентраторів.

Так, в грудні 2020 го року партія виготовлених апаратів склала 160 апаратів, а вже з лютого 2021-ого виробничі обсяги дійшли до 3 тисяч апаратів на місяць.

Попит народжує пропозицію

Компактні габарити і невелика вага одеського концентратора виділили його на ринку аналогічної продукції.

До того ж, вартість апарату теж виявилася значно нижче аналогічних виробів конкурентів.

За словами Дмитра Олійника, після створення апарату, до підприємства буквально вишикувалася черга приватних і державних установ, які хотіли б протестувати наші концентратори з фахівцями своїх установ.

На жаль, виробничий і інтелектуальний потенціал нашої держави реалізовується далеко не в повній мірі.  Дуже багато підприємств, які могли б приносити величезну економічну і споживчу користь, не працюють або закриті.

Тому початок виготовлення в Одесі кисневих концентраторів можна сміливо вважати справжнім проривом.  Адже не дивлячись на різнобічну витратність такого проекту, наші інженери, вчені та інші фахівці, які були задіяні в розробці цього унікального проекту, не пошкодували своїх сил і таки створили цей важливий і життєво необхідний для багатьох апарат.

Нам залишається подякувати всім, хто був причетний до процесу виготовлення та розробки цього унікального приладу і побажати їм розвитку, здоров’я і натхнення на реалізацію ще не одного, такого важливого і потрібного, проекту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.