Субота, 25 Травня, 2024

Сумна історія силача з одеської області

Мешканці Ананьєва, це невелике місто в північній частині Одеського регіону, прийняли рішення поставити пам’ятник прославленому силачу Івану Піддубному, пише “odessa-future.com.ua“.

Населення містечка давно хотіло поставити пам’ятник легендарному спортсмену, щоб знали про видатного чоловіка і він зайняв гідну роль серед відомих особистостей України, яким населення буде завжди пишається.

Ініціатором цієї ідеї є керуючий регіональним історико-художнім музеєм Олександр Шхалахов. Знаходитись буде на Будинку культури, так як в минулі часи в цій будівлі, знаменитий силач викладав і навчав всіх бажаючих молодих хлопців з цього містечка.

Великі борець Іван Піддубний – є найпершим чемпіоном світу з греко-римської боротьби, найсильніша людина планети, був переможцем понад дві тисячі боїв.

Біографія

У 1871 році в маленькій Полтавській губернії народився майбутній чемпіон Іван Максимович Піддубний в сімействі козака запорожця. Все сімейство Івана володіло незвичайною силою і розмірами, гени допомогли юнакові в знаходженні роботи. Через великий проміжок часу, Піддубний скаже, на цій планеті є людина сильніше – це його батько Максим Іванович. У кримському порту молодій чоловік підробляв вантажником.

Одного разу в 1896 молодий і амбітний Іван відвідав цирк Феодосії і там зміг показати свою силу, він переміг іменитих атлетів. Після цього почалася його велика кар’єра, він їздив по всьому світу на гастролі, показував важкі атлетичні прийоми і поєдинки. Подальшого часу його запросили в Америку на гастролі. Він показав західним людям небувалу силу, вслід за тим, американцям не хотілося відпускати на батьківщину, молодого талановитого хлопця. Йому навіть пропонували громадянство, погрожували не віддавати зароблені гроші за виступи. Однак, пізніше він повертається на батьківщину в СРСР. Свій завершальний бій Іван провів у 1941 році, коли йому було сімдесят років.

В період Великої Вітчизняної війни жив на окупованій території на узбережжі Азовського моря в місті Єйськ. Німці запрошували його до Німеччини, щоб той в сою чергу тренував німецьких спортсменів. Іван відмовив, зі словами: «Я – російський борець. Їм і помру ». В кінці сорокових йому присвоїли звання «Заслужений майстер спорту СРСР».

На подив, Піддубний свої останні роки доживав в бідності, отримуючи за посібниками крихітну порцію хліба на всю сім’ю, при можливості просив додавати 200 грам до тієї порції, але це було марно. Для покупки хоч якоїсь їжі, чоловік продавав свої медалі, але цього так само не вистачало. Бували дні, коли Іван не міг встати з ліжка, через біль і спазмах в животі в слідстві голоду. Помер в 1949 році проживши досить насичене життя в 78 році від зупинки серця.

Особисте життя

В особистому житті Іванові не дуже щастило. Першу свою любов він зустрів в київському цирку, звали її Маша і вона була гімнасткою. Все йшло добре і йшло до щасливого подружнього життя. Одного разу, на черговому виступі, Маша впала з трапеції і розбилась на смерть. І тільки після 40 років знайшов подружнє благополуччя з красунею – Антоніей Квітко-Фоменко. Через деякий час вона пішла від Івана до офіцера.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.