Неділя, 26 Травня, 2024

У бессарабському селі Острівне хочуть встановити артоб’ект на честь українсько-болгарської дружби

В с. Острівне (Суворівська ОТГ) скоро має з’явитися пам’ятний знак на честь дружби українців і болгар, які мешкають у цій місцевості. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Про задуманий проект повідомляють місцеві ЗМІ. У клопотанні, поданому «Бабівським кметством болгарської діаспори» (голова – Олександр Чолак), зазначено, що запланований артоб’єкт покликаний символізувати добросусідські відносини між двома народами-братами.

Також зазначається, що розгляд цього прохання відбудеться під час найближчого засідання виконкому сільради. Передбачається, що пам’ятний знак буде встановлено у селі Острівне за адресою: вул. Бурлака-Волканова, перед будинком № 187. Таке рішення виглядає невипадковим, оскільки сама вулиця має ім’я Петра Бурлака-Волканова, уродженця Острівного, якого вважають патріархом болгарської поезії безсарабського краю.

Фінансову сторону встановлення об’єкта збирається на себе взяти громадська організація, яка також забезпечуватиме його збереження у належному естетичному та технічному стані.

Українсько-болгарська дружба – важливий аспект життя одеського регіону

Встановлення пам’ятного знака на честь багаторічних стосунків двох братніх народів стане черговою подією у житті не лише Бессарабії, а й усієї Одеської області, де болгарська діаспора є найчисленнішою у всій Україні. На користь такого аргументу говорить, наприклад, той факт, що однією з перших ділових зустрічей ректора ОНУ імені І.І. Мечникова В’ячеслава Івановича Труби, обраного на цю посаду близько року тому, стала зустріч із представниками Генерального консульства Республіки Болгарія в Одесі.

Як підтвердження факту особливої уваги Одеси та регіону до Болгарії, її культури та народу можна згадати, що в Одесі є вулиці Варненська (на честь міста-побратима Одеси) та Болгарська – одна із найстаріших у місті, розташована у відомому районі Молдаванка.

Наша довідка. Село Острівне знаходиться за 67 кілометрів на північний схід від Ізмаїла і за 45 кілометрів від кордону з Молдовою. У села є друга назва – Бабата (від болгарського – “батько”, “предок”), що походить від слова “баба”, яке означає “головний”, тобто, припускають працівники архівів, село названо на честь головного піклувальника переселенців (можливо, ним був І.М. Інзов), який висловився за дане місце для поселення болгар, які, за однією з гіпотез, проживали до цього на північному сході Болгарії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.