Вівторок, 28 Травня, 2024

Спроба номер чотири: “Клімівська вежа” знову продається

Днями стало відомо, що споруду, що складається з шістнадцяти поверхів, місцем розташування якої є проспект Гагаріна, і яку одесити називають “Клімівською вежею”, було виставлено на продаж Національним банком, пише odessa-future.com.ua.

Детальніше про майбутній продаж, спосіб його проведення, історію об’єкта, активи, спроби реалізації (продажу) споруди та сучасний стан справ, – у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Аукціон на допомогу

Об’єкт у вигляді окремого офісного центру, площа якого перевищує двадцять одну тисячу квадратних метрів, буде проданий на аукціоні (як це зазвичай буває у подібних випадках). Початкова вартість становить двісті п’ятдесят один із половиною мільйон гривень.

З чого все починалося

Можливо, хтось із одеситів забув історію цього об’єкту, і як він з’явився у нашому місті. Тому про всяк випадок ми вирішили освіжити в пам’яті наших читачів ті обставини, з яких усе починалося.

Так, будівництво зазначеної будівлі почалося 1988-го, – на цьому місці планувалося розміщення обчислювального центру при обласному статистичному управлінні. Проте будівництво так і не було закінчено, і в такому недобудованому вигляді об’єкт, який розташований поряд з Облдержадміністрацією, перебував приблизно десять років, аж до 2004-го, коли його переобладнали. Внаслідок цього споруда стала бізнес-центром при “Імексбанку”.

Подальші події

Після того, як настала фінансова криза 2009-го, споруду було передано як заставу Національному банку для того, щоб забезпечити стабілізаційний кредит, сума якого сягала практично трьох мільярдів гривень, і який мав бути відшкодований ще 2016-го.

2014-го банк знову став вимагати кредитування, а 2015-го він збанкрутував. На той період обсяг сумарних боргів досяг позначки в дванадцять мільярдів, левова частка цієї суми зникла за допомогою кредитів, які отримували юридичні особи, які мають безпосереднє відношення до Клімівської імперії.

Безуспішні спроби

З того часу банківському заставному майну судилося стати предметом багатьох судових процесів. Споруду кілька разів хотіли продати у 2018-му, 2019-му та 2020-тому. Але ці спроби були марними.

Сучасні реалії

Якщо казати про сьогоднішній стан справ, то варто зазначити, що на даний момент Національний банк відстоює в судових інстанціях право на весь обсяг майна, яке є заставним.

Сам об’єкт, представлений бізнес-центром, не обтяжують договори і воно перебуває у власності Національного банку, відповідно до договору, яким задовольнялися вимоги іпотекодержателів. Процедура реєстрації договору проходила 19-го липня 2021-го.

Трохи про деталі споруди

Згаданий об’єкт має складові, представлені: звичайними та представницькими офісними приміщеннями, конференц-залом, рестораном, сховищем.

Місцем розташування споруди є виділена земельна ділянка (яка, фактично, представляє собою міську зелену зону), проте вона, як і раніше, є власністю міста.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.