Субота, 25 Травня, 2024

На одеському пам’ятнику архітектури “виросла” мансарда

Останнім часом виникає відчуття, що проблема одеських пам’яток стала особливо вираженою. Якщо раніше на занепадницький стан багатьох архітектурних шедеврів просто ніхто особливо не звертав уваги, то зараз до їх практично масового продажу додалася ще одна проблема.

Справа в тому, що навіть коли наші чиновники таки наважуються відреставрувати ту чи іншу культову одеську будівлю, – не факт, що результат буде таким, яким має бути. Тобто відреставрована архітектурна пам’ятка може “злегка” змінити свій вигляд. Адже останнім часом у місті спостерігається тенденція, яка передбачає фактичну зміну старовинних будівель під прикриттям реконструкції.

Днями стало відомо якраз про черговий такий випадок.

Докладніше про те, якій одеській архітектурній пам’ятці не повезло цього разу, що там було змінено, і як взпгалі проходив процес реконструкціі, – у нашому сьогоднішньому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на dumskaya.net.

“Незначна” зміна

Цього разу черговою одеською архітектурною пам’яткою, яка втратила свою історичну подобу в результаті реставрації, став знаменитий будинок Покровської церкви, місцем розташування якого є перетин таких вулиць, як Єврейська та Олександрівський проспект.

Реставраторами було додано будівлі “незначну” деталь – двоповерхова мансарда.

Як це було

Безпека нікого не хвилювала. Справедливо нагадати, що реставраційний процес щодо цієї споруди розпочався близько двох років тому.На той момент будівельниками розпочався процес збивання багатої ліпнини з фасадної частини споруди, і при цьому їх не дуже хвилювала безпека дітей, які навчаються у музичній школі, місцем розташування якої є перший поверх вказаного будинку.

Інші фактори, які турбували одеситів

Крім того, в ході реконструкційного процесу одесити були вкрай обурені тим, що на місці проведення робіт був відсутній інформаційний щит, через що городяни не могли зрозуміти, що відбувалося зі знаменитою одеською спорудою. Також одесити цікавилися підставами проведення, “загадкових” на той момент, робіт.

Крім того, одеситів обурювало, що на об’єкті не було ні керівника робіт, ні виконроба, ні інженера, а сам процес проведення робіт часто припадав на вихідні дні.

Встановлення будівельного паркану відбувалося з порушенням відповідних правил, а за захищений пішохідний прохід тоді взагалі забули.

Найцінніші деталі зберігати не збиралися

У ході знесення стін і розширення кімнат третього поверху, а також ремонту даху, було завдано великих втрат каміну. А мармурові сходи вкрилися багатьма розколами.

Сподіваємося, все це було усунуто робітниками, тому що всередину будівлі поки що потрапити неможливо.

Коротка довідка

Згадану одеську архітектурну пам’ятку збудували ще 1893-го, а архітектором виступив Аркадій Тодоров. Через вісім років будівлю було перебудовано, відповідно до проекту, розробленого Володимиром Короповським.У різні періоди часу ця споруда була місцем розташування церковно-клірних квартир, церковно-парафіяльної школи, друкарні та газетних редакцій.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.