Неділя, 26 Травня, 2024

Майбутнє Іванівського шляхопроводу

Більше, ніж півроку одеситам і жителям передмістя доводиться відчувати незручності внаслідок обмеження руху на Іванівському мосту. Ще в березні поточного року стало ясно, що стан шляхопроводу робить його непридатним для експлуатації. 

Однак закриття магістралі спричинить за собою перекриття величезних транспортних потоків при в’їзді в Одесу. З цієї причини було вирішено розпочати реконструкцію мосту. 

Але внаслідок того, що реконструкція Іванівського мосту передбачає проведення масштабних і дорогих робіт, то необхідно почати з визначення концепції. 

Спочатку цим вирішили зайнятися представники профільних міських служб, якими був представлений проект нового об’єкта. Але концепція мерії не була оцінена фахівцями, і вони вирішили зайнятися розробкою свого проекту. 

У нашому матеріалі на сайті , з посиланням odessa-life.od.ua, ми постараємося з’ясувати, який може бути вигляд в Іванівського мосту після проведення всіх реконструкційних робіт. 

Про варіант мерії 

За словами профільного віце-мера Михайла Кучука, щодо даного мосту не можна проводити ремонтні роботи, а замість нього необхідно побудувати новий, розширений і подовжений. 

Тому на місці, де розташований Іванівський міст, міською владою було запропоновано зведення сучасного шестисмугового шляхопроводу за типом естакади. 

Чиновники планують продовжити міст до Овідіопольської дороги, а під мостовим спорудженням планується створення складної розв’язки , в якоі буде кільцевий рух. 

Розробники вважають, що за допомогою цього будуть зменшені пробки.

Проектна документація розробляється “Спецдоравтоматикою”. Вся документація повинна бути готова до кінця поточного року. 

Мінуси проекту мерії 

Володимир Халін, який очолює Асоціацію одеських архітекторів, зазначив, що через з’їзд у внутрішню частину кола виникатиме постійна аварійна ситуація. Також немає пропозицій щодо організації руху пішоходів з велосипедистами. Через піднятий на міст транспорт виникне додаткове навантаження на весь район. Територія практично кілометрового бетонного підмостов’я може бути місцем скупчення сміття і розташування асоціальних елементів. 

Про варіант архітекторів 

Архітектори з вищезгаданої Асоціації вважають, що проект мерії дорогий, незручний і неестетичний. Тому ними була запропонована своя проектно-реконструкційна документація. 

На думку фахівців, основна автодорога під маленьким ухилом повинна йти у напрямку до бетонного шлюзу (який буде розташований під землею). А над основною магістраллю необхідно розмістити малопрольотні мостові споруди, які будуть гармонійно вписуватися в місцевий рельєф. За допомогою цього можна досягти з’єднання всіх вхідних вулиць і додати велодоріжки з тротуарами. 

Крім цього, фахівці вважають, що така концепція може бути продовжена: внутрішнє коло можна оснастити закритими і теплими автобусними і тролейбусними зупинками.

Фото : odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.