Понеділок, 27 Травня, 2024

Футуристичне мистецтво: скульптури Олександра Мілова

Олександр Мілов — знаменитий одеський скульптор, який прославився своїм твором «Любов» на фестивалі Burning Man. Роботи цього творця дуже складні, і нарівні з нестандартною реалізацією вони зберігають у своїх незвичайних формах унікальні смисли — унікальні в тому плані, що кожна людина може побачити щось своє. Далі на odessa-future.

Високотехнологічний янгол

На даху колишнього заводу «Стальканат-Силур», будівля якого нині служить центром для творчої реалізації ініціативних людей, розміщена незвичайна скульптура, значна як за своїми розмірами, так і за формою. У мінімалістичному переплетенні труб впізнається людський образ, але насправді зображене істота є вищим янголом, і архангел цей є досить технологічним.

У руках вищої істоти знаходиться смартфон, на його обличчі стильні окуляри, а також з плоского даху стирчить меч архангела — останній у такому спокійному положенні є символом безпеки і стабільності: янголу, який склав свої крила за спиною, більше не потрібно воювати за вищу справедливість і пильно охороняти цю будівлю, тому що у ній і так все добре.

Більш цього, мечі також здавна є символом не тільки війни (не дай Бог!), але ще й проникливості, світлості розуму, об’єктивності та мудрості, адже їхні гострі леза на корені обрубують невігластво та дурість.

У деяких культурах символ меча означає перехід в інший світ, і це також можна сюди застосувати — адже завод став чудовим новим світом творчої та креативної реалізації.

У свою чергу смартфон теж свого роду є переходом в інший світ — безмежний цифровий простір, який у формі маленької пласкої коробочки зберігає у собі нескінченну кількість знань, нехай і не завжди об’єктивних.

Сам автор же сприймає це своє творіння як антену, яка притягує до себе творчих особистостей. Однак, у тому числі ця «антена» привертає увагу і простих перехожих, і людей, які їдуть цією вулицею, особливо у темний час доби, коли вся композиція починає світитися.

Звичайно, у цій скульптурі можна побачити й інші значення — завдяки легкості та ненав’язливості реалізації нарівні з багатим символізмом, у ній відкривається величезний потенціал для абсолютно різних тлумачень.

Енакін Скайуокер, який замінив Леніна

Ще одним проектом творця є скульптура Дарта Вейдера, яка також має відношення до заводу. Тільки тепер це завод «Пресмаш» на Столбовій вулиці.

Можна подумати, що установка цієї скульптури якось пов’язана з політичними подіями в Одесі у 2011 році, коли з’явилася «Інтернет партія України» на чолі з грізним ситхом, якого зазвичай супроводжував кошлатий Чубакка. Але насправді історія ця набагато простіше.

Раніше на цьому місці був пам’ятник Леніну. По-перше, в Україні якраз почалася політика декомунізації, а по-друге, пам’ятник був уже у незадовільному стані та не виконував ні естетичну, ні ідеологічну функцію.

Про реставрацію пам’ятника просили люди з підприємства, а також місцеві жителі району, й у підсумку на місці Леніна з’явився Дарт Вейдер, якого досить позитивно сприйняли. Тепер ситх є однією з визначних пам’яток Одеси, і до нього часто водять туристів. Крім усього іншого, темний лорд безкоштовно роздає Інтернет!

Трансформер у Південному

Гігантський робот знаходиться не в Одесі, а у місті неподалік — у Південному (російською: Южный). Його скульптор зібрав з частин вантажівок, а з часом у гігантові руці з’явився прапор України. Можна, в принципі, прочитати деякий символізм: звернути увагу на кольори, якими забарвлені частини робота (блакитний колір кінцівок — то стабільність, помаранчевий колір голови робота — просвітлення і просування у незвідані далі високотехнологічного світу), також на позу і багато іншого.

Цим сучасне мистецтво і прекрасне: у ньому завжди можна побачити щось своє або задуматися про щось принципово нове.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.