Четвер, 30 Травня, 2024

Чому Потьомкінські сходи вважали даремною пам’яткою?

У 2021-ому році Потьомкінські сходи відзначатимуть свій ювілей. Але не тільки вони. Так, в цьому році 210-тий День народження відзначає одеське міське освітлення, 180-тий – Потьомкінські сходи і 150-тий – Одеська обсерваторія, пише odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про те, чому Потьомкінські сходи вважали даремною пам’яткою і що ж з цього вийшло. 

Без них нікуди 

Коли Деволаном складався план з будівництва Одеси, йому навіть в голову не приходили ніяка сходи, завдяки яким можна буде опинитися біля самого моря. Однак дуже швидко стало зрозуміло, що така архітектурна споруда просто необхідна. 

Через круті схили не можна було спускатися ближче до морськоі зони, і графом Михайлом Воронцовим було запропоновано початок будівництва сходів, які подарують кожному можливість спуститися до морськоі зони. 

А зводити їх вирішили саме там, де одеситами давно була прокладена “народна стежка” до цієї самої морськоі зони. 

Фінансування будівництва проходило завдяки міському бюджету. Архів зберігає не один проект легендарних сходів, матеріалом яких був білий мармур. 

Скоро внаслідок зсувів процес робіт було припинено, і інженерами Уптоном і Морозовим була змінена проектна документація, що дозволило продовжувати будівництво. 

Недовіра іноземців 

Іноземцями виражалося іронія щодо будівництва і вони дуже сумнівалися, що результат буде успішним.Наприклад, французьким геологом Геллем публічно було сказано, що будівництво майбутньої пам’ятки є невигідним з точки зору фінансів і даремним. А один англієць взагалі висловився, що сходи довго не простоять і нічим вони так і прославляться. 

Однак всупереч таким нерайдужним перспективам, легендарним сходам вдалося дійти до наших днів. 

Легенда сходів 

У кожної одеської пам’ятки є свої власні легенди. 

Ті, хто люблять міфи, більше ніж точну історичну інформацію, із захопленням говорять про те, що під сходами є місце таємного виходу з підземелля, початок якого знаходиться у Воронцовському палаці, а також під сходами заритий скарб, який належить контрабандистам -одеситам з Мишком Япончиком. 

Але істориками дані легенди так і не були підтверджені. І велика кількість шукачів скарбів, які багато разів починали пошуки скарбів, нічого з цього не підтвердили. Однак і надії вони вважають за краще не втрачати. ​​

Про “молодшу сестру” одеського сходового чуда 

Ще в 1823-тьому Боффо в місті Таганрог було побудовано сходове спорудження, яке представляло собою прототип (експериментального характеру) нашого, одеського. Однак, в довжину і ширину воно менше, ніж наше. Але воно так само, як і наше веде до морськоі зони. Назвали ці сходи Кам’яними, або Депальдовскими. Назва присвячена таганрозькому меценату, завдяки якому фінансувався процес будівництва.

Фото : odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.