Середа, 29 Травня, 2024

Схеми Одеської митниці

Одеська митниця знову потрапила у скандал. Там організували корупційну схему з оформлення автомобілів. Їх завозили на поромах з Південної Кореї. Днями про один з таких епізодів розповів нардеп Олексій Леонов. За його даними, автомобілів прибуло понад тисячу, а збували їх на новоствореному сайті, де розмістили інформацію про автівки та їхні ціни. Вони були завищенні у 2-3 рази у порівнянні з реальною вартістю в Кореї. Учасники схеми після прибуття порому в порт знімали він-коди авто та подавали машини на розмитнення. Ціну використовували зі створеного сайту. Якщо ж вартість не влаштовувала, пропонувалися послуги близьких компаній. Більше на сайті odessa-future.com.ua

Скандали навколо обласної митниці 

Зауважимо, це вже не перший скандал, пов’язаний з Одеською митницею. На початку жовтня її начальника затримали під час отримання хабаря. За версією слідства, чоловік та інші співробітники митниці вимагали кошти за те, аби без перешкод оформити транспортні засоби з США та Південної Кореї. За даними правоохоронців, за швидке розмитнення співробітники отримували від 30-ти до 50-ти доларів. Якщо ж їм відмовляли, вони створювали штучні перешкоди та без пояснень відмовляли у реєстрації митних декларацій на транспорт.

Цей механізм дозволяв розмитнювати до 8-ми тисяч автомобілів щомісяця. За оцінками правоохоронців, учасники корупційної схеми отримували понад 200 тисяч доларів на місяць. За винагороду зловмисники забезпечували митне оформлення автомобіля протягом 4-х годин. А хабарі платили до 80-ти% клієнтів цього митного посту.

Одеську митницю оточують і скандальні судові справи. Наприклад, у вересні цьогоріч Вищий антикорупційний суд повернув закордонні паспорти Вадиму Альперіну. Нагадаю, антикорупційне бюро підозрювало його у створенні злочинної організації з метою зловживань на митниці. Повернули їх оскільки Альперін втратив українське громадянство. Ізраїльський паспорт підозрюваного був анульований. Бізнесмену заборонили виїжджати за межі України без дозволу детектива НАБУ або прокурора. 

Процес реформування державного органу 

Додамо, у Держмитниці повним ходом йдуть реформування. Орган посилює безпекову функцію держави. А співробітники проходять спеціальне тестування. За ним оцінюють кадровий потенціал реформованої митниці. Однак, за словами експертів, складання тестів не є запорукою подальшої ефективності та благонадійності співробітника. А тому передбачено й систему постійного моніторингу та контролю персоналу. Заохочувати до роботи планують новою системою оплати праці та кар’єрним зростанням. А для підвищення мотивації працівників митниці запропонували створити спеціальний фонд, який наповнюватимуть коштами від конфіскованих товарів.

Також  експерти пропонують ввести єдину систему індикаторів успіху реформувань. Адже оцінка змін може бути суб’єктивною. Тому експертне середовище пробувало впровадити контрольні показники та індекси: наприклад, системні звіти Офісу Бізнес омбудсмена, митний індекс Європейської бізнес-асоціації та щорічне опитування в рамках ініціативи “За чесну та прозору митницю”. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.