Середа, 29 Травня, 2024

Правоохоронці почали ловити боржників прямо на дорогах: змушують платити за борги

Виконавча служба почала зупиняти боржників просто на дорогах, і навіть змушувати їх сплатити борги, в іншому разі – можуть забрати авто. Та чи є ефективним цей метод в Україні і чи діє він вже в Одесі? Далі на odessa-future.com.ua.

Представники державної виконавчої служби разом з Міністерством внутрішніх справ може зупинити боржника на машині і стягнути з нього штраф: за порушення правил дорожнього руху, несплату аліментів, борги по ЖКГ, несплату єдиного соціального внеску, відмову від виплат за рішенням суду.  

За даними ДВС, лише за декілька днів такого експерименту змогли повернути до скарбниці держави близько 40 тисяч гривень, а по аліментам сплатили майже 70 тисяч. Також оплатили і штрафи за порушення правил ПДР на суму 17 тисяч та конфіскували два автомобілі. 

Як вважають держслужбовці, проведення такого експерименту показало, більшість боржників після того, як їх зупиняють поліцейські на вулицях міста, і коли мова заходить про конфіскацію майна в рахунок боргу, згодні сплатити його грошима, аби не забирали машину. Подробиці такого експерименту поки “тримають у таємниці”, також не розголошують назви 5 областей, в яких його запровадили. 

А от в патрульній поліції Одеської області зазначають, що така практика в нашому регіоні існує не перший рік. Однак готівкою борги не стягують на місці. У правоохоронців є всі документальні бланки з відповідними рахунками, на які людина буде зобов’язаний перерахувати кошти. Однак, як зазначають юристи такі методи можуть бути ефективними, але не законними. Адже є певні процедури, перед тим як забрати машину на штрафмайданчик. 

В Державній  виконавчій службі  анонсують, що пілотний проект  в рамках всеукраїнського вийде вже до кінця 2021 року і влада сподівається на те, що держава буде отримувати чималі кошти від стягнення штрафів і боргів з автомобілістів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.