Неділя, 26 Травня, 2024

Одесити будуть користуватися мобільним зв’язком тільки за паспортами?

Верховна Рада має намір дозволити користування мобільним зв’язком тільки після того, як користувач за паспортом зареєструє свій мобільний телефон, пише odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua ми розповімо одеситам, коли готуватися до вступу в дію подібного нововведення і хто в результаті може залишитися без зв’язку. 

Шахраї і колектори тепер не зателефонують 

У парламенті розглядається проект зі змінами Закону “Про електронні комунікації”, де мова йде про таке нововведення, як примусова реєстрація мобільних абонентів. 

Відповідно до документа, скоро кожному з нас доведеться проходити процедуру реєстрації SIM-карт, для того, щоб прив’язати їх до свого ж паспорту. 

Головна мета в прийнятті подібного нормативного акта в очах народних обранців полягає в особистій безпеці користувачів. 

Так, це дозволить запобігти аферам, якими займаються телефонні шахраї; припинити “колекторське беззаконня”, внаслідок якого постійно телефонують кожному боржнику; захистити персональні дані громадян (наприклад, їх банківські рахунки). 

За словами авторів законопроекту, на даний момент багато людей використовують інтернет-банкінг, на їх смартфони їм надходять різні виписки, вони здійснюють замовлення товарів і послуг в режимі онлайн . Паралельно з цим відбувається зростання ризиків шахрайства. 

Якщо, наприклад, у людини крадуть телефон (в пам’яті якого зберігається великий обсяг персональних даних) або він його втрачає, то може виникнути неприємна ситуація щодо банківського рахунку.

Доступна можливість 

До речі, кожен бажаючий одесит може здійснити реєстрацію SIM-карт вже зараз. Таку можливість передбачає чинне українське законодавство. 

Однак, на думку одеських експертів, вартість мобільного зв’язку, внаслідок подібних процедур, може зрости. 

Орієнтовні дати 

Якщо дані поправки будуть внесені, то вони вступлять в силу 1-го січня 2022-ого. З цього моменту почнеться здійснення загальної реєстрації. 

Підійти до кінця воно повинно до 1-го січня 2025-того. 

Щодо одеських абонентів, які не укладуть до цього часу письмові договори з мобільними операторами, будуть відключені всі послуги. 

Досвід інших держав 

Сьогодні практично сто держав вже давно ввели подібну практику з реєстрацією. Так, норвезькі, корейські, індійські, таіландські, німецькі, бразильські, перуанські, польські, російські, білоруські та африканські абоненти давно зареєстрували свої телефони. 

Також, виходячи зі світового досвіду стає зрозуміло, що навіть там, де ввели подібну практику, шахраями були знайдені нові виходи, завдяки яким вони продовжують займатися крадіжкою чужих даних, і звичайно, чужих грошей. 

Так що, чи зможемо ми досягти бажаної безпеки шляхом прийняття нового закону, – ще під великим питанням.

Фото : depositphotos

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.