Четвер, 18 Липня, 2024

Одеські місця, які прославила їх погана історія

Історія будь-якого населеного пункту насичена не лише радісними, а й сумними, а часом навіть і страшними фактами і подіями. 

У кожному місті є свої місця, які мають не дуже хорошу славу і енергетику, і де свого часу відбувалися не дуже сприятливі події, відгук яких цілком може відчуватися і сьогодні. 

Наше місто також славиться багатьма місцями, де колись проводили страти, проходили вибухи церков, влаштовувалися тортурні процеси, а пізніше ці місця стали місцями розташування доріг і парків. 

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на myod.info, можна дізнатися про одеські місця, які відомі, завдяки своїй поганій історії і страшним подіям, які там відбувалися. 

Жахи Соборній площі

На сьогоднішній день це місце входить до числа найвідоміших серед городян. Ця площа є місцем розташування Спасо-Преображенського собору, яке відвідують одесити, щоб поклонитися святиням і прочитати молитву. 

Однак у цього місця “погана” слава. Справа в тому, що 30-ті роки ознаменувалися тим, що коли був Голодомор, на території цієї площі вмирали одесити і ті, хто жили в області. 

Дивні зони 

У нашому місті були виявлені геопатогенні зони, які, як кажуть фізики і геологи, є місцями непояснених явищ. В основному, геопатогенною зоною стає осушена водойма : болото, озеро і річка. Вулиця Балківська до 1970-ого була місцем, де протікала річка. До кінця 70-тих її осушили і на цій території був побудований мікрорайон. 

Черемушки колись були місцем розташування ставка, а ще однієї річки – Аркадійська балка.

Геопатогенні зони нерідко є місцями паранормальних явищ, а місцевими жителями спостерігаються там духи і дивні істоти. 

Одне з подібних одеських місць представлено у вигляді покинутої будівлі вулиці Краснова, де колись знаходився гуртожиток. 

Страшна паркова атмосфера 

Йдеться про парк Савицького, який виник в Одесі в Хрущовський період. Він був побудований, щоб там відпочивали працівники довколишніх заводів. Паркова територія була оснащена дитячими атракціонами, кафетеріями і розважальними закладами. 

А в нічний час це місце ставало дуже небезпечним. Тут організовували розбирання заводські угруповання, які налічували до двухста учасників. 

Коли були бійки, наставав час гідравлічних шлангів і монтувань. 

Примітно, що ця була також територія жіночих бійок. 

Майже до 90-тих тут були нескінченні бійки. А ще одним мінусом цього місця є ставки зі смердючим запахом, які є джерелом сірководню. 

Страшні події Олександрівського проспекту 

1941-ший рік ознаменувався для Олександрівського проспекту вибухом , через якого був знищений житловий будинок. А число загиблих досягало кілька десятків. Даний вибух був влаштований диверсантом Іллею Стариновим. 

У воєнний період це було місце страт і розправ, які влаштовувалися нацистами по відношенню до мирного населення. 

Тут були повішені люди, а шибеницями служили стовпи і дерева. 

Жахи НКВД-шного будинку 

Спорудженням цього відомчого будинку ознаменувався 1932-гий і будували його спеціально під чекістів.

У цій будівлі знаходилися житлові приміщення чиновників і слідчих, які займалися справами “народних ворогів” і підписуванням їм смертних вироків. Сама споруда була зведена на території, де колись більшовиками був організований вибух Михайлівського собору. 

Таємниці Черемушек 

Часом забудови даного мікрорайону був одна тисяча дев’ятсот шістьдесят перший. 

На сьогоднішній день він має цілком милий вид “хрущовок”, великої кількості людей і зелених вулиць. 

Але ще з царського періоду дана територія була місцем військового полігону, де дуже часто можна було побачити явище масових страт . 

Місцем розстрілів була Варненська вулиця. 

Пізніше місцем розстрілів став район, де на сьогоднішній день знаходиться місце розташування аеропорту. 

Під розстріли потрапляли мирні жителі: цигани і євреї. Тіла загиблих скидали в ями, які засипалися землею. 

У 1962-гому, під час будівництва аеропорту, виявилася велика кількість скелетів загиблих людей. 

Парк-цвинтар 

Преображенський парк був територією Першого християнського цвинтаря. 

У 1930-ті чекістами були організовані розграбування поховань: з трупів знімалися прикраси , усипальниці спустошувалися і звідти виносили величезну кількість зброї і цінних речей. 

Трупи скидалися прямо на дорогу. У 1937-мому на території цвинтаря почалося будівництво парку. А паркова територія і сьогодні славиться частими знахідками у вигляді людських останків. 

Смертельна гора 

Йдеться про чумку – теперішній пам’ятник смерті. Територія гори стала місцем поховання жертв чуми 1812-того. Цей рік забрав понад три тисячі осіб, а більше чотирьох тисяч захворіли. 

Померлих ховали скопами. Герцогом Рішельє були введені суворі карантинні заходи, – спалювалися будинки, а хворим не дозволяли виходити на двір. Заради запобігання поширенню захворювання, кладовище було закинуто сміттям і засипано землею. Пізніше пагорб став місцем, де посадили багато дерев. 

Загадкова гора 

Ми говоримо про Шкодову гору, яка є популярним місцем, яке дуже поважають уфологи і езотерики. 

Ця височина колись була місцем поселення козаків. Коли вони переміщалися гористою місцевістю, частим явищем була “шкода”, – вози ламалися, колеса відскакували, вози застрявали. 

Тут козаками ховалися померлі. 

Поховання 18-того сторіччя можна побачити і сьогодні. 

Потім дана гора стала місцем військового госпіталю і кладовища. 

Одеська темниця 

Навколо одеського тюремного замку і сучасної в’язниці ходить безліч легенд. 

Одеська в’язниця була місцем відбування покарання багатьох відомих особистостей: Михайла Винницького, Льва Троцького і Григорія Котовського. 

Недалеко від в’язниці знаходиться цвинтар. А зовнішній вигляд тюремного замку дуже нагадує хрест.

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.