Середа, 29 Травня, 2024

Як одеські виші навчають майбутніх IT-працівників

З кожним роком студенти обирають професію на користь IT-сфери, виходячи з чого і вступають до відповідних факультетів. В Україні це один із найбільш високооплачуваних напрямків у роботі, до того ж із можливістю працювати віддалено, перебуваючи у будь-якому місці.

Одеса входить до списку українських міст, де найкраще розвинена ця сфера. У пошуках хорошої посади та здобуття гідної освіти багато хто вирішує навчатися в Одесі, щоб надалі тут і працювати.

У південній столиці можна здобути освіту практично за будь-якою професією, включаючи сферу IT. Чому навчають в одеських вишах? Чи можна за кілька років навчання в Одесі стати висококваліфікованим айтішником та влаштуватися на добру посаду? Більше на odessa-future.com.ua.

Навчання в Одесі

Вибираючи Одесу як місто для навчання та для життя (хоча б на період навчання), насамперед варто зрозуміти, чи справді воно підійде вам.

Всі ми знаємо, що це велике місто, де мешкає понад 1 млн осіб. Крім цього територія міста змушує пересуватися між районами (всього їх 4) транспортом: це доводить шум машин на вулицях і вічні пробки на дорогах.

Якщо ви не любитель великих та галасливих міст, то перебувати в Одесі довгий час вам буде важко. Однак адаптація проходить досить швидко, і ви дуже скоро звикнете до красивого міста та транспортної розв’язки. Більшість навчальних закладів в Одесі розташовуються в Приморському районі (у центрі), куди часто ходить громадський транспорт (маршрутки, тролейбуси, трамваї).

Якщо ваша продуктивність залежить від настрою та натхнення, то життя в Одесі добре позначиться на вашій успішності в навчанні. А все тому, що все місто вже є джерелом натхнення: морське узбережжя, старовинний центр міста та найвідоміші вулиці, гарні та затишні міські парки, велика кількість кафе та ресторанів з естетичними дизайнами.

Також в Одесі навчається багато студентів з інших країн: це чудова можливість знайти нових друзів, практикувати іноземні мови з носіями (наприклад, більше спілкуватися з людьми англійською мовою) та перейнятися атмосферою європейських вишів.

Вивчення IT у ВНЗ міста

Практично у будь-якому відомому виші Одеси є факультет, пов’язаний зі сферою IT.

Наприклад Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова має два факультети – “Комп’ютерні науки” та “Кібербезпека”, так само як і Одеський національний університет імені І.І.Мечникова – “Інформаційні системи та технології” й “Кібербезпека”.

У 2020 році академію перейменувати, і у наш час – це вже Державний університет інтелектуальних технологій та зв’язку (ДУІТЗ), де наразі студентам пропонують понад п’ять факультетів у сфері IT: “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”, “Інформаційні системи та технології”, “Комп’ютерна інженерія”, “Комп’ютерні науки” та інші.

А ось, наприклад, в Одеській державній академії будівництва та архітектури ви зможете навчитися дизайну. Навчання дизайну, у звичному розумінні, більше необхідне майбутнім дизайнерам та архітекторам, але в IT це вважається окремим напрямком. Дизайнер у сфері IT – це одна з найпоширеніших професій, до того ж досить креативного та творчого характеру, що для цієї професії рідкість.

За рейтингами та відгуками лідирує Одеська академія “КРОК”, адже на відміну від решти одеських вишів, вона є приватною та вузькоспрямованою. Тут навчання відбувається на європейському рівні, а навчальна програма не передбачає зайвих, непотрібних предметів.

Дуже часто студенти незадоволені тим, що навчання розтягується на 4-5 років, тоді як програма надто розтягнута і не завжди цікава. До переліку екзаменаційних предметів часто входять ті, які зовсім не знадобляться айтішнику в роботі, проте вивчати їх необхідно для отримання диплома.

майбутній IT-спеціаліст – ще один привід засумніватися у сумлінності та кваліфікації деяких навчальних закладів. На жаль у сучасному світі практично будь-який інститут, академія чи університет надасть диплом, який не відповідає дійсним знанням випускника.

Крім цього майбутній IT-спеціаліст отримає більш поверхневі знання, ніж поглиблені. Цілком ймовірно, що після чотирьох років навчання у ВНЗ, вам доведеться додатково закінчувати курси або накопичувати знання самостійно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.