Середа, 29 Травня, 2024

Пам’ятна дата: в цей день майже 200 років тому в Одесі з’явився перший музейний заклад

9-го серпня 1825-того культурне життя нашого міста ознаменувалося важливою подією у вигляді відкриття першого одеського музею, який був названий міським музеєм старовини. А сталося це рівно сто дев’яносто шість років тому. 

Детальніше про в нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future з посиланням на odessa-life.od.ua, hor.net.ua, wikipedia.org

Про першого музейного керівника 

Очолити музейний заклад довірили, як в той час говорили, “антикварію”, Івану Бларамбергу. 

Він був відомий, як археолог і він же практично перший почав досліджувати давнину на чорноморському узбережжі. Також його захоплювала історія Новоросійських країв. 

Перш ніж він став очолювати музей, він був на посаді прокурора при комерційному суді, митного інспектора, начальника при митному окрузі. 

Коли прийшов час відставки, його призначили в якості чиновника для особливих доручень до князя Воронцова, з боку якого чинилося заступництво по відношенню до Бларамберга. 

З чого все почалося 

Одного разу у службових справах майбутній музейний директор об’їжджав територію Новоросійського краю, і його дуже зацікавили існуючі там залишки старовини. Це і призвело до його серйозного заняття і захоплення археологією. 

Скоро знахідки викликали інтерес і на території столиці, а імператором Олександром Першим було видано розпорядження про заснування музею, щоб там зберігати кожен цінний предмет старовини. 

На Новоросійській території відкрилися два музейні заклади – одеський і керченський. А самому Бларамбергу досить пощастило, тому що він одночасно виконував обов’язки директора в двох цих місцях. 

Археологічні досягнення 

Наш герой приділяв величезну кількість часу археологічній науці і був тим, завдяки якому почалися наукові археологічні дослідження на території нашого краю. 

Ним першим була розроблена Ольвійська нумізматика, і ним же було точно визначено місце розташування кількох найдавніших міст, серед яких була і Тіра. 

Важлива організація 

У 1839-тому в Південній Пальмірі заснували організацію у вигляді Товариства з історії та старожитностей, яке сприяло тому, щоб міський музей розвивався і його колекція поповнювалася. У цього товариства було право на ведення розкопок в південній частині імперської держави. 

Завдяки вченим суспільства були накопичені величезні обсяги матеріалу з археології такоі області, як Північне Причорномор’я, що забезпечило широку популярність музейного закладу не тільки на території російської держави, але і в зарубіжних країнах. 

Крім цього, за допомогою розкопок, суспільство обзавелося величезною колекцією старожитностей, внаслідок чого було потрібно відкривати ще один музейний заклад. 

Ось така цікава і важлива подія відбулася в цей день майже двісті років тому. 

Погодьтеся, що завдяки цьому культурна сторона життя нашого міста отримала нову грань, що однозначно позитивно вплинуло на неї. Адже з цього моменту Одеса почала писати нову сторінку в своїй історії, яка свідчить про поповнення одеської скарбниці ще однією цінністю у вигляді дивовижних музеїв.

Фото: odessa-life.od.ua, wikipedia.org

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.