Середа, 29 Травня, 2024

На Одещині працює система “Допомога”

З кінця лютого, через військові дії з боку російського агресора, наш народ переживає складний період, багато людей перебувають у розгубленості і не знають, як жити далі. Одеса та область, на жаль, не виняток. Для того, щоб правильно розподіляти гуманітарну допомогу та надати її всім, при обласній військовій адміністрації створили Координаційний гуманітарний штаб. Докладніше на сайті odessa-future.

У чому суть програми?

ІТ-фахівці розробили програму “Допомога” для допомоги у забезпеченні координації між гуманітарними штабами районів та громадами Одеської області з волонтерами та органами влади місцевого самоврядування. За допомогою цього програмного забезпечення, гуманітарна допомога буде розподілятися прозоро та максимально ефективно – між малозабезпеченими людьми та внутрішньо переміщеними особами. 

Координатори програми вже провели навчальні збори з представниками територіальних громад, які безпосередньо заченіі до роботи з базою даних.

Олексій Чорний, голова Координаційного гуманітарного штабу Одеської області, розповів, що система “Допомога” працюватиме по всій області. У програмі відображається інформація про те, що є на складах, скільки, а також те, кому ця допомога видається. У кожній громаді буде призначено кілька осіб, які мають право вносити дані про зміни, видавати всім, хто потребує гуманітарної допомоги, та вести звітність.

Зв’язок буде і через операторів

Крім електронної форми є ще кол-центр, який працює при військовій адміністрації Одеської області. Його оператори спілкуються з громадянами, приймають заявки про те, в чому є потреба та оновлюють бази даних в електронному додатку. Це допоможе скласти аналіз динаміки змін потреб населення і в майбутньому дозволить краще розподіляти запаси, а також формувати актуальні склади.

Наразі розгорнуто ще 30 місць для операторів кол-центру. До їх обов’язків входить не тільки приймання дзвінків від громадян та фіксація заявок, а й зворотний прозвон кілька днів, для покращення отримання заявленої допомоги. Варто зазначити, що за час функціонування кол-центру до операторів вже звернулося близько 4 тисяч людей з відгуками про роботу волонтерів. Більшість коментарів були позитивними – контакти, отримані людьми, були дієвими та призводили до необхідного результату.

Додаткова діяльність гуманітарної організації

Координаційний гуманітарний штаб займається, крім іншого, наданням допомоги армії. Його співробітники передавали військовим частинам аптечки, чохли для бронеплит, турнікети, балаклави та тактичні рюкзаки. Коли склади отримують чергові партії спорядження, координатори надсилають запит військовим частинам й у разі потреби передають усе, що потрібно у руки військовим, підтверджуючи все актом приймання-передачі. Допомога у тому числі надається підрозділам ДСНС – з Латвії було отримано інструменти для пожежників, вони вже передані для боротьби з пожежами через військові обстріли.

Крім нашої області, штаб надає допомогу сусідній – Миколаївській, що зараз серйозно страждає від обстрілу російськими агресорами. На сьогоднішній день туди передали 79 000 упаковок продовольчих наборів. Донедавна Миколаїв повністю відрізали від централізованого водопостачання, і Гуманітарні організації з усієї Одеси також допомагали городянам питною водою.

Координаційний гуманітарний штаб цілодобово надає допомогу 68 волонтерським організаціям, про нього розповідають не лише в українських медіа джерелах, а й у закордонних.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.