Субота, 25 Травня, 2024

Загадки, архітектурний мікс і нелегкі переклади вулиці Косвенної

У нашій статті, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми прогуляємося по цій дивній частині нашого міста, де вас точно застануть зненацька багато питань , відповіді на які знайти не так вже й просто. 

Немає початку і немає кінця 

Начебто її початком є ​​вулиця Градоначальницька. Потім вона начебто обходить територію Старокінного ринку і простягається далі. І на шляху цього “далі” житлові будівлі також зустрічаються, пише odessa-future.com.ua.

А де ж її кінець? Точну точку годі й шукати. Це дуже довга вулиця, і її закінченням є Михайлівська площа, а точніше район її скверу. 

Чималу довжину цієї вулиці ніби складають шматки-обривки, то з’єднуються, то обриваються. 

Звідки така назва? 

За словами одеського гіда і краєзнавця, Євгенія Гринкевича, існує версія, що так вулицю назвали внаслідок того, що її складають шматки, які пов’язані непрямим ставленням. 

Вулицю перейменовували. У тридцятих її назву присвятили Євгену Вегеру, першому секретареві при Партійному обкомі нашого міста. Однак він був оголошений народним ворогом і розстріляний. Тому вулиці знову повернули її Косвенну назву. Пізніше вищезгаданий секретар був реабілітований, і вулицю знову назвали на його честь. 

У середині дев’яностих вона знову стала Косвенною. 

Багатство табличних варіацій 

Найбільше тут вас точно заплутають таблички-покажчики. Вся справа, крім їх різноманітного вигляду, полягає в тому, що на них написано, особливо українською мовою. Тому не поспішайте дивуватися, якщо ви зустрінете такі українські варіації, де вулиця названа “Косвенной”, “Скісною”, “Косвеною”, “Косвенною”.

Наявність архітектурного міксу 

Це місце багате на типові одеські споруди Молдаванки, з напівживими балконами, які старанно намагаються прикрашати одесити. 

Тут же ви зустрінете “сталінки”, більш пізні дев’ятиповерхівки і найсучасніші висотки. 

Тому одна вулиця вас легко зведе відразу з декількома епохами. 

Однак тут вам не зустрінеться жодна будівля, яка наділена гордим статусом “історичної спадщини”, хоча офіційні місцеві архітектурні пам’ятники тут є. 

До речі, пам’ятників і арт-об’єктів тут вам також годі й шукати. 

“Шматки”, які складають цю вулицю слід розуміти і щодо зовнішнього враження. Так, біля Старокінного все більш-менш відремонтовано і відреставровано, а десь – зовсім жахіття і падає штукатурка. Також тут є квартальні “шматки”, які дуже схожі з сучасними міськими районами. 

Торгівля йде повним ходом 

Торгові точки – це ще одне явище, з яким ви тут будете стикатися дуже часто. Причому вони відрізняються неймовірною відмінністю і різноманіттям – від величезних, великих і до самих крихітних. 

Ця вулиця наділена активним автомобільним рухом, а ось міського транспорту тут не так багато, навіть маршрутки зустрічаються не часто. 

Зате за допомогою старих двориків можна побачити і уявити типовий епізод з одеського життя, який дозволить легко вдихнути кожному, хто любить патріархальну Одесу, – рідні квітники, білизна на мотузках, і ситі одеські коти, які все так же продовжують з’ясовувати стосунки … 

Фото: Марія Котова / odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.