Субота, 25 Травня, 2024

Вулиця Успенська: історія будинку номер 7

 

Сьогодні цей величний одеський будинок, а точніше його фасадну частину, важко розгледіти цілком, – причина полягає в не менш величних деревах. Хоча у молодих дерев, якщо все-таки придивитися до цього красеня-дому уважніше, вийшло прорости і на даху будинку. 

У нашому матеріалі на сайті odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо вам про минуле і сьогоднішнє цієі старовинної споруди, місцем розташування якоі є вулиця Успенська. 

Сторінками історії 

Ця триповерхова житлова споруда привертає увагу. Будинок є відносно молодим, – його було побудовано в 1910-тому. Архітектором об’єкта є Вікентій Прохаска, який прийняв рішення створювати спорудження в стилі ретроспективізму. 

Будівля знаходиться під охороною держави. 

Виходячи з охоронної таблички, ця споруда була прибутковим будинком, власником якого була Котляревська, яка разом зі своєю сім’єю займалася в нашому місті такою справою, як мануфактурна торгівля. 

У дореволюційний час ця адреса була місцем розташування чоловічого училища, яким володів Рейзер. А в післяреволюційний період цей будинок був виділений для проживання членів Одеської міської ради. 

Будівля оснащена двома меморіальними дошками – перша присвячена доктору історичних наук Костянтину Добролюбському, а друга – вченому-виноградарю Сергію Мельнику. 

Ця ж адреса була місцем проживання української народної артистки, режисера Кіри Муратової, яка померла в 2018-тому. Меморіальну дошку, присвячену їй, напевно, ще не встигли встановити …

Сьогоднішнє знаменитоі будівлі 

Двір цього будинку нічим особливо не відрізняється, він цілком скромний. Зате фасадна частина … 

Її прикрашають монументальні балкони, старовинні ворота, колесовідбійники. 

Крім цього, колись тут було ще одну прикрасу у вигляді старовинних прапородержака. Але, на жаль, зараз там його вже немає, тому що він був висмикнутий, як то кажуть, “з коренем”. 

В цілому, сама споруда має цілком ще гідний вигляд. Однак це, якщо проводити порівняння з іншими будинками, які знаходяться в ще гіршому стані. 

А проблемних аспектів у будівлі, адресою якого є вулиця Успенська, 7, вистачає. 

Фасадній частині необхідна реставрація. Та й в цілому, якщо стоячи поруч з будівлею, почати поступово піднімати голову вище, то стає зрозуміло, що проблемою є не тільки порослі дерева: вже показуються цеглини з арматурами, які ще нещодавно приховував декор. Також лякають явища у вигляді тріщин, сколів і “дірок”, які, мабуть, уже не перший рік знайомі цьому історичному одеському спорудженню. 

Нам дуже хочеться вірити, що цю старовинну будівлю не чекає та сумна доля ( у вигляді продажу і знесення), яка спіткала багато одеських споруд “з історією”. Будемо сподіватися, що цей будинок все ж дочекається своєї реставрації, і буде радувати нас і туристів своєю красою, розкішшю і пишністю ще багато-багато років.

Фото : odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.