Субота, 25 Травня, 2024

Стріт-арт на честь письменника-одесита на території одеського двору

Старий одеський дворик обзавівся настінним муралем. Він створений художницею Лесею Вербою. Даний твір – це подарунок Одесі з нагоди прощання з нею перед тим, як емігрувати до Сполучених Штатів. 

Детальніше про це в нашому матеріалі на odessa-future.com.ua з посиланням на https://culturemeter.od.ua/

На честь улюбленого письменника 

Лесею був зображений письменник-одесит Аркадій Львов, який був жителем даного двору і написав про нього в своєму легендарному творі, яким є епічний роман “Двір”. 

З перших вуст 

За словами самої художниці, жителями двору , коли вони дізналися про те, що вона є художницею, були висловлені пропозиції про те, щоб вона використовувала “сумну” фронтальну стіну, яка об’єднує дворові флігелі, для того, щоб намалювати на ній пейзаж або щось в цьому роді. Але такі зображення не входять до стилю і напрямку Лесі. 

Все змінилося, коли художниця провела виставку в 2020-тому в приміщенні одного з музеїв нашого міста, а також експозицію в приміщенні Всесвітнього клубу одеситів і презентацію збірки з одеськими піснями. Завдяки цим заходам був значно збільшений відсоток довіри дворових жителів. Найбільш шанованими з них були відвідані експозиції художниці, а з вуст бабусі, яка ось уже багато років чергує по двору, вперше за весь час, скільки художниця живе в цьому дворі, стали звучати радісні вітання. 

А Лесі потрібно було реалізувати непросту роботу над муралем на честь Жаботинського. Він представлена ​​розписом в приміщенні клубу одеситів.І це при тому, що дівчині потрібно було ще зайнятися підготовкою до майбутньої події у вигляді грандіозного переїзду до Америки, як свого часу зробив і Аркадій Львов. 

На реалізацію своїх проектів Леся отримала “благословення” і від жителів двору, і від членів одеського клубу. 

Художниця, яка цікавиться історією нашого міста, з величезним трепетом і задоволенням зайнялася реалізацією розпису. До того, як почати роботу, її проконсультував Євген Голубовський, з яким вони зустрілися, і яким були передані їй декілька фотографій і сам текст роману, щоб дівчина прочитала його. Також Голубовський розповів їй про свої особисті спогади. Разом вони зайнялися обговоренням щодо образів-символів часу, які можна зобразити. 

Сам процес створення стріт-арту зайняв декілька днів, і проходив він “уривками”. 

Місцем розташування квартири художниці є другий поверх, а на поверх вище проживав сам Львів. Тому вірні супутники у вигляді ліхтаря, кави з додаванням коньяку і друзів супроводжували художницю протягом усього процесу. 

Створення матеріалів і робіт є подарунком для улюбленого двору, який прихистив художницю на довгий десятирічний період після восьмирічної московської роботи і майбутнім переїздом в Штати. 

Закінчення розпису і переїзд наступного дня відзначав весь двір, з шампанським, музикою, гумором, розмовами щодо книги і мешканців. Навіть у дресированих папуг було справжнє свято, – їм дозволили політати двором. Загалом, вийшло щось на кшталт справжнього одеського “гармидеру”. Точно як в кращих традиціях старих добрих часів …

Фото: Михайла Бейзермана / Фейсбук

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.