Субота, 15 Червня, 2024

«Проти забуття»: проект нового одеського меморіалу

За останні роки в Одесі з’явилася величезна кількість об’єктів садово-паркового мистецтва, але ще величезна кількість проектів знаходяться в списку запланованих. Одним з останніх, про який стало відомо, і одним з найсвіжіших є меморіал «Проти забуття». Отже, пам’ять яких подій буде зберігати у собі новий проект, хто буде ним займатися і як він повинен виглядати за планом, читайте далі на odessa-future.com.ua.

Символізм і пам’ять запланованого об’єкта

За часів німецько-румунської окупації в Одесі було кілька порохових складів, які стали плахами для людей тих національностей, проти яких виступала тоталітарна нацистська влада тих часів. Так ось, за лічені дні окупаційна влада позбавила життів більше 20 тисяч невинних людей: їх заганяли до будівлі складів, обливали все це горючими речовинами та далі й без того ясно, що було. Болісна смерть від спалення наздогнала величезну кількість людей єврейської та інших національностей (або ж невигідних політичних поглядів), які були неугодні режиму.

Після масових садистських вбивств окупаційна влада примушувала до роботи інших жителів міста, які були зобов’язані рити цілі траншеї, куди викидалися останки. Поховання було локалізовано там, де зараз прокладена Люстдорфська дорога. Уже після історичного відкриття про садизм XX століття територію почали ділити і продавати у нерухомість, і ще багато років господарі знаходили щось, що нагадувало про жорстокі події минулого.

Запланований об’єкт «Проти забуття» повинен стати нагадуванням про те, що було, але що не повинно повторитися ніколи, під егідою якої чи чесноти і порятунку світу це б не подавалося.

Деталі організації

Міська влада у партнерстві з німецьким Центром ліберальної сучасності планують розгортати будівництво і благоустрій на локації, що простягається від об’єкта на вул. Толбухіна, 135, до трамвайних колій на Люстдорфській дорозі. Облаштування меморіалу в тому числі схвалила Канцелярія Федерального канцлера Німеччини, плюс, фінансування вже визначено та виділено. Мер Одеси у свою чергу висловив подяку всім депутатам, які проголосували за організацію об’єкта пам’яті.

Однак, вже зараз вимальовуються проблеми у майбутній організації: на локації велика кількість незаконних об’єктів, також заважає територія з паркувальними місцями, і все це доведеться прибрати. Невідомо, чи буде компенсовано паркувальний майданчик (а в Одесі значна нестача паркувальних місць).

Візуальна презентація меморіалу

Наскільки видно за ескізом, планується установка ряду об’єктів у сучасному, мінімалістичному стилі нарівні зі значним озелененням території. Центральним предметом меморіального мистецтва стане стіна, яка наполовину зруйнована, і перед якою буде встановлена ​​металева «крапля», що буде відображати меморіал.

Проектуванням займалася дизайнерська компанія NG architects, яка спеціалізується на створенні модернових та інноваційних об’єктів архітектури і мистецтва.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.