Субота, 20 Квітня, 2024

В Одесі створять меморіал захисникам України і Небесної Сотні

На місці парку біля обласної державної адміністрації незабаром повинен з’явитися значимий пам’ятний об’єкт — «Сади пам’яті». Отже, про його концепцію, про офіційні плани облаштування і про процес реалізації. Далі на odessa-future.

Концепція об’єкта

Розробкою плану меморіалу займалися знаменитий одеський скульптор Михайло Рева, відомий як автор фонтану «Початок початків» у Грецькому парку і багатьох інших творів мистецтва, і талановита архітекторка Ната Головченко, яка урізноманітила архітектурну складову Одеси численними преміальними будівлями.

Концепція пам’ятного об’єкта була представлена ​​ще на початку лютого — презентація пройшла без журналістських об’єктивів камер у кінозалі, облаштованому у «Краяні». Насправді, цей проект був задуманий давно, проте, його не затверджували, поки родичі героїв України не ухвалили план конструкції.

Затверджений проект має на увазі ґрунтовну реорганізацію території біля одеської обласної державної адміністрації: значно зміниться вид пішохідних зон, а також на алеї з’явиться масивний парапет, на гранітний поверхні якого на століття будуть нанесені імена воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Автори проекту зазначають, що частково на заплановане ними оформлення їх надихнув монументальний меморіал на честь жертв теракту 9/11, який до цих пір залишається однією з найбільш масштабних трагедій у світі.

Офіційний план

Офіційно план благоустрою представили у мерії 10 березня. Стало відомо, що взагалі меморіалів буде три:

• пам’яті воїнам, які пожертвували собою заради захисту країни;

• героям Небесної сотні;

• жертвам геноциду кримськотатарського народу.

Кожен меморіал, як заплановано, буде мати різну форму: перший буде реалізований як масивна плита, другий має на увазі оформлення алеї з плитами, а третій буде виконаний у вигляді зірки Руб аль-хизб і прикрашений традиційними для кримськотатарської культури візерунками.

Однак, пам’ятні об’єкти не єдине, що з’явиться у новооблаштованому парку; там також передбачається створення локації, яка буде присвячена областям країни, а крім усього вищезгаданого: парковка, місце для вигулу собак, кілька майданчиків (для відпочинку, ігор з дітьми та занять спортом), а також установка дизайнерських лавок і сміттєвих баків, і ще організація освітлення по всій території парку-меморіалу. Також оформлення передбачає висадку безлічі зелених насаджень, які не тільки прикрашатимуть територію, а й будуть символічно тягнутися до неба.

Процес облаштування

Поки що ні ведеться активних робіт по реорганізації території біля облдержадміністрації — тільки недавно почалася підготовка до облаштування запланованого меморіалу, про що написала «Думська» 6 квітня 2021 року.

Працівники комунального підприємства «Міськзелентрест» дислокують деякі зелені насадження, на місці яких має простягнутися алея. Крім цього, працівники КП зрізають деякі дерева, втрата яких, втім, буде компенсована новими зеленими насадженнями.

Фото: Думська, Культурометр

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.