Четвер, 30 Травня, 2024

Як одеська нерухомість зустріла свята

Військовий парад, інсталяції, виставки … Це тільки деякі форми проведення заходів, присвячених 30-річчю незалежності України. 

Треба визнати, що самі урочистості були затьмарені жалюгідним станом, в якому сьогодні перебувають численні будинки історичного центру: десь нависають балкони з поіржавілими від часу перилами, позбавлені підлогового настилу; десь їх зовсім немає, не кажучи вже про те, що кожен день відчувається фасалопади і карнізопади, пише odessa-future.com.ua. Втім, подробиці це можна прочитати в спеціальному матеріалі.

Розваги на будь-який смак, але не на будь-який достаток

А нині розповідь про те, як зустрів свято одеський світ нерухомості – такий собі анклав на території власне Одеси.

Календар розпорядився так, що українським громадянам було надано 4 вихідних дня. Цим і скористалися багато громадян, щоб приїхати в Одесу, та подивитися на місцеві торжества. Багатьом їхати до Києва далеко. А тим, хто живе в сусідніх з нашим містом областях – дуже навіть зручно.

До послуг святкових гостей було все, що душа забажає: концерти, фестивалі, виставки. Але все це дивитися без перерви на відпочинок досить складно. Треба десь провести ночі, які вже не такі спекотні, як в липні або навіть початку серпня, “прийняти ванну, випити чашечку кави”, як казав легендарний Геша з фільму “Діамантова рука”. Але і тут все передбачено і, так би мовити, на будь-який смак. Тільки плати монету і все буде на рівні!

Святкові дні показали, що святкування Дня незалежності – задоволення не для бідняків. Тільки оренда житла гостям обійшлася досить дорого.

Зупинимося на деяких деталях

Знаючи, що в Одесу побажаю приїхати гості, одеські агентства нерухомості швидко пожвавішали і підвищили ціни вдвічі. Спочатку можна було зняти однокімнатне житло недалеко від моря за 1 300 гривень, але, уточнимо, що це тільки ліжко зручності, але без харчування. Але, увага, на один день апартаменти жодне агентство нерухомості, ні один ріелтор не здасть – мінімальний термін оренди становить від 3 до 5 днів.

Але не житлом єдиним … Проїхавши, скажімо, на поїзді Інтерсіті з Києва в Одесу, відпочиваючі витрачають по 1 тисячі з людини в одну сторону, тобто сім’я з двох чоловік тільки на проїзд витратить чотири тисячі гривень. Сюди додамо харчування (це якщо поїсти в кафе або ресторані), яке може скласти до трьох тисяч гривень в день, плюс похід на пляж з урахуванням оренди парасольок, шезлонгів і покупки морозива і холодних напоїв.

До 24 серпня ціни навіть трохи підросли. Словом, з аналізу експертів, поїздка на теплий (далеко, на жаль, не завжди чистий) берег Чорного моря обійшлася в ці дні в таку ж суму, що і відпочинок в Туреччині. Але ж в Туреччині не святкую день незалежності України. Тому, в знак прояви патріотизму, можна заморської країною пожертвувати.

Отже, в Одесу потягнулися косяки відпочиваючих. Часом здається, що в морі риби менше … Серед гостей відзначаються іноземці: ті ж турки, поляки, громадяни Саудівської Аравії та інші. Після появи в аеропорту нової злітно-посадкової смуги рейси в Одесу почали здійснювати багато міжнародних компаній.

Не шкодуючи нічого, гості знімають квартири в центрі міста, щоб ближче були атракціони і святкові заходи; і в районі Аркадії, тобто в 3-5 хвилинах від моря.

Подібні цифри говорять багато про що. Одеса приваблює туристів, а це, отже, ймовірність поповнення бюджету міста, створення робочих місць, просування на світовому ринку готельного господарства.

Є також зворотний бік у цієї медалі. Далеко не всі, хто приїжджає в Одесу гості не знають, в якому місці на них може впасти балкон або ліплення, вік якої часто перевалив за сторіччя. Як то кажуть, нехай відпочивають, на здоров’я, а приймаючій стороні, тобто місту з його владі все ж треба дбати не тільки про зростання цін, а й про безпеку і гостей, і мешканців міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.