Середа, 29 Травня, 2024

Що подивитися в Чорноморську?

Чорноморськ — це прекрасне рекреаційне містечко, де можна по-справжньому відпочити у тиші та спокої. Нарівні з цим місто може представити своїм гостям цілі музеї під відкритим небом, кілька занедбаних атмосферних місць і безліч локацій для фотосесій, пише odessa-future.com.ua.

Шикарні парки

Чорноморськ — місто паркового мистецтва. Його парки і сквери є не тільки місцем для приємного проведення часу і активного відпочинку, але також справжніми музеями під відкритим небом.

Молодіжний парк біля Юності

Як тільки місто почало розростатися завдяки прибутковій роботі порту, з’явився цей парк. Перша скульптура його була присвячена Пророку Іллі, який, як відомо, захищає людей від тіньових пристрастей, зменшує гнів, зупиняє чвари, а також допомагає морякам. Незабаром пророку склали компанію й інші скульптури: кілька козаків з ватажком, у руці якого булава, також захисниця-Богородиця схилила голову і розвела руки, якби закликаючи до своїх теплих обійм, пам’ятник працівникові порту, зображення янголів і святих, ще кілька дам в легкому одязі з амфорами як пам’ять того, що колись на цих землях жили греки…

Найбільшою і найбільш помітною скульптурою є гірський козел із золотими рогами — Золоте Руно як символ чистоти душі, перемоги над своєю тінню, духовності, слави і чистоти.

Природно, спочатку скульптуру встановлювали як прикрасу, але з часом жителі міста, особливо маленькі, почали забиратися на його спину. Вкрай не рекомендується намагатися на нього залізти: це можливо, але небезпечно!

Також парк є частим місцем різноманітних заходів і свят. День квітів, день міста, зустрічі жителів міста з політиками, ярмарки, благодійні та розважальні концерти, святкування нового року — все це проходить саме тут.

Плюс, на території парку обладнані всі зручності: кілька дитячих майданчиків, також сучасний спортивний майданчик, справно функціонують вбиральні, також на кожному кроці є лави і урни для сміття, таким чином парк відповідає всім стандартам якості. А через те, що він знаходиться буквально в центрі міста, навколо нього сконцентровано абсолютно все, що може знадобитися у побутових потребах.

Чорноморський бульвар біля моря

Також може похвалитися величезною кількістю цікавих скульптур. Вхід до парку відзначений білосніжною колонадою і великим фонтаном, і далі прямо у квітучих клумбах розташовані найрізноманітніші статуї, що зображують світ далекої і привабливої давнини.

Деякі скульптури виглядають просто як валуни, але до них варто придивитися: на них видовбаний текст, що нагадує давню казку про створення землі.

Також у парку є справжній сонячний годинник і ще ряд сучасних, мінімалістичних скульптур. Але найцікавішим об’єктом є сходи і колонада біля них.

Чорноморські сходи не настільки габаритні, як одеські, але не менш популярні. Не було, мабуть, ні дня, щоб там не гуляли люди. І на цьому місці також систематично проводяться заходи на честь знаменних дат країни. Особливо ефектно виглядає збір на день прапора: по всій довжині сходів волонтери розтягують величезний український прапор.

Є, звичайно, у Чорноморську й інші прекрасні парки, але вищеописані є найпопулярнішими і найбільш масштабними.

Будівля міської ради

Модернова мінімалістична будівля міськради виглядає так, ніби вона зроблена зі скла, але насправді під блакитним покриттям ховається її старий вигляд, тіньові обриси якого насилу можна розгледіти. Скверик біля будівлі міськради також є одним з найпопулярніших місць для відпочинку, плюс, це гаряче місце для мітингів, і також періодично біля нього безкоштовно роздають маски (але не радиться брати маску, якщо у вас вже є одна — ця маска може бути потрібніше комусь іншому).

Також неподалік міськради розбитий просторий природний парк, нехай і без скульптур, він теж є гарним місцем для фотосесій, адже там густо посаджені дерева і квіти.

Покинутий профілакторій

Колись популярний серед чорноморців, одеситів і жителів інших міст і регіонів, профілакторій «Чайка» сьогодні стоїть у занепаді, але як і раніше притягує своєю естетикою забутого. Загальна розбитість і неухоженность надають місцю унікальну атмосферу, а багато чорноморців досі ностальгують за приємним відпочинком на цій базі.

Дикий пляж

Центральний пляж Чорноморська — це завжди заповнене людьми місце незалежно від того, яка на вулиці погода. Чорноморські пляжі славляться своєю чистотою і доглянутістю, і багато років поспіль місто отримувало всеукраїнську нагороду за екологічність своїх рекреаційних зон. Але якщо піти не у самий епіцентр розваг, нічних клубів і ресторанів, а в іншу сторону, то можна потрапити в одне з найбільш відокремлених місць Чорноморська. І чим далі йдеш, тим цікавіше — в якийсь момент пляж обривається, і погляду постає величезна бетонна конструкція, на якій часто збираються любителі риболовлі.

Також на дикому пляжі можна часто побачити качечок і лебедів, і вода там набагато чистіша, ніж на центральній частині.

Пам’ятник двірнику Тихону

Життя двірників не проста, але ми рідко звертаємо увагу на їхні проблеми. Багато людей, прогулюючись вулицями будь-яких міст, викидають сміття прямо на землю і не напружуються, щоб підняти папірець або недопалок, якщо той пролетів повз смітника.

Саме завдяки двірникам вулиці міст залишаються чистими наскільки це можливо, і це треба цінувати.

Але пам’ятник двірникові у Чорноморську не такий простий, як здається. І недарма його звуть Тихоном — це відсилання до «Дванадцяти стільців» Ільфа і Петрова.

Однак все вищеописане є лише малою частиною багатьох цікавинок, захованих на території Чорноморська. Є тут також занедбаний будинок Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, є інший занедбаний профілакторій, більш захищений від небажаних відвідувачів, є розкішний музей і є зруйнований пляж Райдужний; тут безліч атмосферних занедбаних будівель, які оточені високими новобудовами. І щоб розкрити всі таємниці невеликого світлого містечка, потрібно довго блукати його звивистими доріжками у пошуках пригод.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.