Середа, 29 Травня, 2024

3 атмосферних місця Одеси, які можна відвідати безкоштовно

Багата на визначні пам’ятки Одеса може запропонувати купу цікавих екскурсій: зацікавлених історією туристів проведуть шикарним туром повз Оперного театру, привезуть до гучної та яскравої Аркадії, заманять у насичені пам’яттю музеї з раритетними експонатами, розповідає odessa-future.com.ua. Але не у всі історичні місця можна потрапити, тільки купивши квиток — деякі з них абсолютно відкриті, і замість грошей вони просять від вас тільки вашої уваги. 

Місце, де є все, і навіть більше — Старокінний ринок та барахолка

Конкретно Старокінний ринок сам собою являє неабияку пам’ятку Південної Пальміри. Створений в 1833 році, сьогодні він є одним з найстаріших ринків Одеси, з котрим зможе перемагатися тільки знаменитий Привоз, який можна вважати одним з головних брендів міста. На так званій в Одесі «Староконці» можна придбати абсолютно все, окрім того, чого взагалі не існує у світі: покупцям запропонують інструменти для ремонту, продукти харчування, домашніх улюбленців від великих собак до крихітних хом’ячків, голосистих пташок та ще купу всього для побутового життя.

І весь час існування за ринком був розгорнутий інший ринок — одна з найбільших барахолок Одеси, яка може телепортувати своїх гостів у світ минулого.

Щодо барахолки…

На Старокінській барахолці увазі покупців постають як копійчані, але безцінні у своїй насиченості пам’яттю речі, так і високоякісні предмети інтер’єру, ціна яких вимірюється в сотнях доларів чи євро.

Медалі з часів Другої Світової, посуд зі усіх можливих матеріалів від глини до фарфору, «дідусеві» годинники, надруковані у минулих століттях книги, екземпляри раритетних газет часів царської Росії, вінтажні меблі, одяг та аксесуари, магічні мінерали, карти Таро, вправні картини, статуетки, музичні пластинки та грамофони, старомодні друкарські машинки, навіть зброя та уламки гранат (останнє не рекомендуємо) — все це Є на Старокінній барахолці, якою можна гуляти, як музеєм історії та мистецтва.

Звісно, більшість цих речей може здатися мотлохом: марними сьогодні уламками минулого, що не несуть ніякої цінності в порівнянні з експонатами розкішних музеїв типу Дрезденської галереї, які пропонують своїм відвідувачам визнані шедеврами роботи видатних творців. Все ж, чи можна говорити про об’єктивну цінність речей, коли їх всіх ми оцінюємо суб’єктивно? Що для однієї людини мотлох, то для іншої — скарб, важливість якого не виміряти грошима.

Зрозуміло, що цей ринок є чудовим джерелом зразків для тих, хто цікавиться історією та хоче побачити її наочно, торкнутися її та відчути її вагу в буквальному сенсі. Але барахолка на Старокінному може також стати чудовим місцем для закупівлі, наприклад… реквізиту для фотосесій чи вистав! Ціни на барахолці мізерні, і костюм-тройку, ніжну вінтажну сукню або будь-яке інше вбрання можна купити, витративши не більше 300 гривень (і те, то вже дорогувато). Окремі предмети одягу можна зірвати за 50 гривень та дешевше. І торгуватися за знайдені скарби теж ніхто не забороняв!

Щодо тваринок, ціни на них варіюються в залежності від породи, але іноді небайдужі одесити приходять роздавати малюків безкоштовно.

Важливо! На барахолці не слід мріяти про термінал — розраховуватися доведеться виключно готівкою, але навіть якщо під час прогулянки стає зрозуміло, що всі гроші на картці, то не страшно: неподалік від головного входу на ринок є банкомат.

Музей класицизму під відкритим небом — Приморський бульвар

Можна побачити сконцентровану Одесу одним туром від знаменитого Оперного до палацу Воронцова. Достатньо спуститися від театру до Думської площі та продовжити свій шлях вперед: погляду відкриється білосніжна колонада міської ради, пам’ятник-бюст Олександру Пушкіну, візитом якого пишається Одеса, новий турецький парк з витіюватими доріжками… 

Потім, вже біля Потьомкінських сходів розгортається розкішний вид  на морвокзал, де систематично проходять масштабні заходи та всі можливі гуляння, а з іншого боку буде підніматися знаменитий Дюк на фоні класицистичних будівель з їхньою величавою строгістю. Також під час гуляння Приморським бульваром можна натрапити на скляну продовгувату пірамідку — то експозиція археологічних знахідок, які відносяться ще до часів Давньої Греції. 

Минувши Дюка та Сходи, гості бульвару можуть побачити розкіш деталей одеських будівель, а з іншого боку сходи ведуть до Грецького парку (про нього трішки пізніше). І зовсім скоро бульвар впирається у невеличку площу, яка обліплена визначними пам’ятками Одеси — багату резиденцію Воронцова, Тещин міст та античну колонаду, яка була побудована як оранжерея до вже згаданого палацу, але яка стала одним з головних символів Південної Пальміри. 

Але гуляти Приморським бульваром вдень та гуляти вночі — це дві великі різниці, як то кажуть в Одесі. І щоб не робити собі вагітну голову (так в Одесі теж кажуть), куди піти на романтичну прогулянку під наглядом прохолодної луни та зірок, можна просто вирішити одразу піти на залитий різнокольоровим сяйвом знаменитий бульвар, який розважить гостів не тільки своєю красою, а й музикою музикантів-аматорів. 

Місячна тропа — Грецький парк та те, що є за ним 

Просторий парк в декількох метрах від Потьомкінських сходів може похвалитися красою та затишком. Що важливо, неподалік від сходів до нього влаштований ліфт, встановлений для зручного переміщення людей з інвалідністю.

Парк, звісно, постає у всій красі своїх кольорів в теплі часи року, коли розквітає зелень. Однак, незмінними протягом року є встановлені в ньому грецькі скульптури та фонтан, створений одеським скульптором М. Ревою, що носить назву «Початок початків». Цей фонтан символізує невимушену магію світобудови, у якій в ідеальному симбіозі з’єднані жіноче та чоловіче начало. Над головою скульптури розкинулася багата крона — і з неї б’є вода як символ життя; б’є і не закінчується, плине та повертається у безкінечному природньому циклі.

Втім, грецький парк має своє альтернативне продовження. Краще навіть сказати, що Грецький парк сам став альтернативою для того, що було раніше, і частина чого досі існує.

Місячний парк насправді має багато входів. Він розташований під Потьомкінськими сходами та являє собою низку красивих у своїй занедбаності стежок. Ними можна легко заблукати та вийти як у промислову частину міста, так і випадково повернутися до початку початків — міськради. 

Заокруглені сходи, обрамлені недоглянутою рослинністю, несуть в собі чарівну красу та ледве не магічні вібрації, а казковий затишок змушує забути, що навколо — велике, гучне місто, в якому так мало місця для тиші. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.