Четвер, 30 Травня, 2024

Одеські умови афганських біженців

Коли таліби здобули перемогу на території Афганістану, Україною були евакуйовані з тих місць українці і іноземні громадяни. Загальна кількість всіх евакуйованих осіб складає більше шестисот чоловік. Далі на odessa-future.

Нещодавно стало відомо, що ті умови, в яких живуть біженці в нашому місті і в області, в цілому, є просто нестерпними. 

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net

Жахливі умови 

Афганські біженці в кількості близько двох сотень були прийняті Одесою і Одеською областю. За словами Джаната Таная, який очолює національно-культурне об’єднання одеської “Афганської громади”, умови, в яких живуть багато біженців є практично нестерпними. 

Він зазначив, що до нашого міста прибули не тільки сім’ї, глави яких вже не вперше в Україні (вони до цього неодноразово приїжджали працювати), але і ті, які тут вперше, і до цього ніяк не були пов’язані з нашою країною. 

На самому початку земляки були прийняті і поселені членами громади прямо в їх будинках і квартирах, щоб в майбутньому їх земляки змогли забезпечити себе орендованим житлом. Але внаслідок того, що афганські сім’ї є, в більшості випадків, багатодітними, цей процес сильно затягнувся, а з боку орендодавців стали надходити відмови в наданні квартир іноземцям. 

З цієї причини деяким сім’ям доводиться жити в таких місцях, як занедбані приватні будинки, місцем розташування яких є передмістя Одеси. 

За словами Джаната Таная, в цих будинках немає практично нічого, і спочатку дітям довелося спати там прямо на підлозі.Громада оголосила про початок волонтерських зборів, зайнялася закупівлею одягу, продуктів, матраців і ковдр. 

Критичне становище 

Лідером громади було сказано, що він з усіма евакуйованими з афганських територій дуже вдячний Україні за допомогу, але на його думку, якщо країна виступила ініціатором в такій справі, то їй необхідно було подумати про те, щоб іноземцям був наданиц хоч мінімальний соціальний захист. 

Адже на даний момент у цих людей немає можливості набути статусу біженця, діти не відвідують школи. 

Люди розділилися на групи – одні бажають повернутися на Батьківщину, тому що, на їхню думку, краще вмирати на рідній землі, аніж на чужині; другі звертаються до представників міграційної служби з тією метою, що якщо українська сторона не може надати їм допомогу, то нехай вони будуть прийняті в інших європейських країнах, де їм зможуть допомогти; треті дзвонять представникам одеської громади прямо з афганської території, але їх відмовляють приїжджати в Україну, і в Одесу, зокрема, так як тут і без того складна ситуація, тому вони не будуть тут нічим забезпечені. 

В обласному управлінні Міграційної служби заперечують факт отримання заяв від афганських біженців. 

Там закликають всіх, хто потребує будь-якої допомоги, звертатися до них.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.