Середа, 29 Травня, 2024

Біженцям в Одесі: де зупинитися і як відволіктися

Вже більше двох місяців у нашій країні триває війна, у зв’язку із чим простежується щоденна міграція населення. Люди виїжджають за кордон, а також пересуваються “відносно безпечними” областями України. Сьогодні все більше людей приїжджають до Одеси, з надією знайти безпечне укриття. Як місто зустрічає приїжджих, де можна знайти житло та куди безпечно ходити з дітьми на прогулянку? Більше на odessa-future.com.ua.

Проживання

Вибір житла в місті можливий двома шляхами: звернутися в центр допомоги, де Вам нададуть безкоштовне житло, а також зупинитися в готелі або орендованій квартирі.

Безкоштовне житло:

  1. Безкоштовне житло одиноким матерям з дітьми до 3-х років надає ВДБФ «Світлий дім». Звертатися за контактами (067) 116-16-39, (067) 377-56-85.
  2. Тимчасове розселення надасть Координаційний центр допомоги вимушеним переселенцям. Там також допоможуть з працевлаштуванням та іншими невідкладними проблемами. Звертатись за контактами (063) 367-10-47, (066) 185-87-32.

Платне житло. В Одесі, як у курортному місті, завжди можна знайти де зупинитися. Тут, у будь-якому районі міста, є готелі: від пристойно дорогих до найекономніших варіантів. Номери надаються не лише подобово, але й щомісячно – уточнюйте на реєстрації. З орендою квартир складніше: потрібно знайти оголошення, домовитись про зустріч, обговорити умови проживання та після цього можна заїжджати. Будьте обережні при виборі квартир: можна потрапити, як на добрих орендодавців, готових віддати свою квартиру в рази дешевше, ніж звичайно, а можна, на жаль, потрапити на шахраїв і здирників, з підвищеними вимогами. Завжди уточнюйте, чи можна заїжджати з дітьми та тваринами: в Одесі це контролюють.

Харчування та повсякденне приладдя

Сьогодні у місті відкриваються благодійні фонди та громадські організації, які допомагають переселенцям та всім, які потребують допомоги. Тут можна отримати продукти харчування, побутову хімію, одяг, медикаменти та інші предмети першої потреби.

Контакти деяких із них:

  1. Благодійний фонд “Добрий Самарянін” – (099) 527-36-40;
  2. Громадська організація “Співдружність”, вул. Велика Арнаутська, 18 – (067) 484-26-22;
  1. Одеська обласна організація Товариства Червоного Хреста України –    (048) 724-34-28, вул. Канатна, 83. Видають одноразовий сертифікат у магазин “Сільпо”.

Продуктові магазини, супермаркети, аптеки та інші магазини розташовуються по всьому місту, час роботи змінюється зі зміною комендантської години. Те саме і з закладами в Одесі, деякі вже відкриті та приймають відвідувачів. Працює доставка Glovo.

Більше контактів на сайті: https://vostok-sos.org/odessa_idp/

Відпочинок та прогулянки

Найкращим відпочинком сьогодні одесити вважають прогулянки на свіжому повітрі, особливо в парках. У всьому місті, є куди вирушити: парк Горького (є великий дитячий майданчик), парк Шевченка (улюблене місце собачників), парк Перемоги (велика територія та фонтани), Стамбульський і Грецький парк  (центр міста). В Одесі, особливо красиві центральні вулиці, з безліччю цікавих закладів: Дерибасівська, Рішельєвська, Катерининська, Буніна, Пушкінська. З малечею можна відвідати одеський зоопарк або дитячі розважальні комплекси. Торгівельні центри та кінотеатри наразі відновили роботу, але слід пам’ятати, що 9 травня згорів ТЦ Рів‘єра і не слід наражати себе не небезпеку. 

І не забувайте: виходити на прогулянки або відпочивати на вулиці слід обережно, під час повітряної тривоги відразу йти в укриття.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.