Середа, 17 Липня, 2024

Одеські дороги – головний біль міста та його менканців

У сьогоднішньої Одеси є багато того, що можна було б назвати ахіллесовою п’ятою – слабким місцем у міському господарстві. По домівках, які звалилися, постраждали від пожеж, знаходяться в поганому стані, можна складати словники та довідники, пише odessa-future.com.ua.

Невирішені транспортні проблеми центру міста

Поряд з пожежами й обваленням будинків, дефіцитом працівників сфери середньої освіти, існує важко розв’язувана проблема – дороги.

Ось уже дуже багато років питання доріг залишається одним з найгостріших в Одесі. Вулиці та проспекти розширюють, оновлюють на них асфальт, змінюють схеми руху транспорту. Але як тільки трапляється якась аварія або, що ще гірше, дві, то міський транспорт практично зупиняється. Але місто продовжує боротьбу за комфорт на дорогах!

Сьогодні багато власників автомобілів намагаються рідко виїжджати в центр міста, оскільки там, попри відносно невелику кількість жителів, завжди багато транспорту: міських і міжміських автобусів, приватних авто, тролейбусів, трамваїв. Нічого не поробиш, так влаштовано місто, що саме в центрі знаходяться майже усі органи управління, там же більше десятка дошкільних і шкільних закладів. А ширина вулиць не дозволяє пропускати великі потоки машин. Не передбачили засновники міста, який планувався як укріплений пункт, що Одеса стане одним з ключових міст держави, з випливаючими з цього в прямому сенсі наслідками – пробками на дорогах.

Намагаючись налагодити ситуацію, дорожнє управління міста збирається закрити в години пік вулиці центру для проїзду вантажівок. За словами віце-мера Дмитра манірно, в години пік “під’їжджають машини й починають біля магазинів вести вивантаження товарів”, – пояснює віце-мер Дмитро манірно, обіцяючи вже найближчим часом почати роботу “за новим регламентом”.

Чиновник має рацію. Часто такі вантажівки паралізують рух іншого транспорту в епіцентрі вивантаження товару і хвилеподібно в прилеглих кварталах.

Вулиця Черняховського й Іванівський міст дочекалися ремонту

Одесити сподіваються, що проблему пробок допоможе вирішити ремонт вулиці Черняховського, на якій завжди багато транспорту особливо влітку, адже вулиця – одна з тих, що ведуть в бік моря. За інформацією мерії, в ході ремонту планується повна заміна асфальтобетонного покриття 11 434 кв. м проїжджої частини та 7565 кв. м тротуарного покриття, облаштування заїзних кишень для громадського транспорту з боку 5-й станції Великого Фонтану і встановлення двох нових зупинкових комплексів. За задумами керівників дорожнього господарства, завершальним етапом капітального ремонту вулиці Черняховського має станути нанесення нової дорожньої розмітки та встановлення нових дорожніх знаків.

Ще один біль доріг – їх зношеність, непридатна покриття, постійні ремонти каналізації, яка прокладена під низом. Все це, безумовно, впливає на дорожній рух і на комфорт пасажирів та водіїв.

У цьому сенсі показовий Іванівський міст, один з багатьох в місті. Хоча одеські мости – окрема тема розмови, на цьому варто все ж зупинитися, оскільки цей міст дочекався свого ремонту. Уже зараз в об’їзд конструкції пущені вантажівки. У мерії розробляють і в найближчі дні представити схему руху, яка дозволить компенсувати тимчасову “непрацездатність” моста, який вірою і правдою служить місту понад 50 років. Однак уже відомо, що одна смуга моста в кожну сторону буде відкрита для транспорту вагою не більше 5 тонн. Для тролейбусів, які ходять по мосту, проектується спеціальне розворотне кільце.

Іванівський міст і вулиця Черняховського тільки дві важливі міські артерії, які сьогодні підлягають ремонту, які, будемо сподіватися, допоможуть розв’язати проблеми дорожнього руху, у якого крім цього є ще багато вразливих місць: незручності транспортних розв’язок, погана робота світлофорів і слабке покриття маршрутами міського транспорту ряду вулиць і кварталів. Але це вже тема окремих статей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.