Субота, 25 Травня, 2024

В Одесі не вистачає зелених насаджень

На кожну людину в Одесі має бути від 10-ти квадратних метрів зелених насаджень. Однак в жодному районі міста цей план не виконано повністю. Найбільше їх у Малиновському районі – понад 66% від норми. Найменше у Київському районі – трохи більше 30-ти відсотків від необхідної кількості, пише odessa-future.com.ua.

Проте громадські активісти вирішили організувати ініціативну групу та провести слухання для створення та благоустрою зеленої зони в Київському районі. Для цього необхідно зібрати понад трьохсот підписів одеситів. 

Варто зазначити, що за останні 40 років кількість зелених насаджень в Одесі значно зменшилася. Причиною цього стала активна забудова міста, адже внаслідок створення житлових масивів території для насадження дерев залишається значно менше. Наприклад, внаслідок забудови Гагарінського плато та житлового масива “Райдужний” дерев в цьому районі майже не залишилося. 

Стан дерев у місті 

Станом на сьогодні загальна площа зелених насаджень Одеси складає лише трохи більше десяти квадратних кілометрів. Тож, враховуючи те, що загальна площа міста – 237 квадратних кілометрів, парки та сквери займають лише 5% території. Таким чином, на кожного жителя міста припадає менше семи квадратних метрів зелених насаджень,  замість 12 необхідних. 

До речі, майже всі дерева в Одесі занадто старі і їх необхідно замінити. Про це заявили в Міськзелентресті. Останній раз зелені насадження комплексно висаджували майже півстоліття тому. Фахівці запевняють: візуально оцінити стан дерева неможливо, оскільки у зелених насаджень можуть бути повністю гнилі коріння або стовбур. За інформацією “Міськзелентресту”, 90% дерев у місті вже старше нормативного віку, тому їх треба спиляти і посадити нові. Скільки на це потрібно часу і грошей – поки невідомо. 

“Зелений пояс Одеси”

У зв’язку з катастрофічною нестачею зелених насаджень в місті Асоціація архітекторів Одеси, спільно з державною академією будівництва та екологічним університетом запропонувала ідею створення “Зеленого поясу Одеси”. На думку авторів проєкту, основними проблемами міста є нестача рекреаційних зон, забудова історичного центру висотними житловими будинками, нерівномірна щільність забудови, а також відсутність сучасного громадського транспорту. Тож, згідно з концепцією проєкту “Зелений пояс Одеси”, задля розв’язання проблем, в планування міста необхідно внести інноваційні рішення.

Варто зазначити, що передумовами для створення проєкту стали супутникові знімки теплової карти Одеси. Згідно з цією картою, найбільш гарячі території відповідають масивам забудови, де відсутні зелені насадження. Зокрема до таких проблемних територій належить вулиця Балківська, а також територія біля заводу “Краян” та залізничної станції “Східна”. Згідно з планами екологів та урбаністів, такий пояс має охопити територію від вулиці Балківської та залізничних шляхів до схилів і парку Шевченка. Таким чином повітря стане чистішим, клімат – менш спекотним, а місто – більш затишним. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.