Неділя, 26 Травня, 2024

У 2021 році одесити провели у дорожніх заторах у середньому 119 годин

Як відомо, заснування Одеси мало насамперед стратегічне значення: місто розташоване на Чорному морі, знаходиться на височині. Статус фортеці, в принципі, не передбачає наявності великої кількості населення і, як наслідок, облаштування широких вулиць, пише odessa-future.com.ua.

Саме так можна сьогодні розглядати доволі вузькі вулиці центру Одеси, не кажучи вже про провулки, де навіть у вільний від руху час ледве можуть роз’їхатися два транспортні засоби.

Трохи краща ситуація в районах та кварталах, які започатковані вже в той час, коли було зрозуміло, що Одесі потрібні вулиці з трьома та більше смугами. Селище Котовського, житловий масив Таїрова. Тут містобудівники врахували потребу міста у широких вулицях. І все ж, пробки на дорогах – одна з основних урбаністичних вад сьогоднішнього життя Одеси.

Щодня поточна ситуація ускладнюється двома факторами, яких, на жаль, не уникнути: постійний ремонт якихось ділянок проїжджої частини та ДТП, що трапляються щодня, а то й кілька разів на добу.

Звичайно, всі ці мінуси ніяк не сприяють прискоренню шляху з дому на роботу, до дитячих навчальних закладів. З цієї причини Одеса опинилася на шостому місці у світі за кількістю часу, який городяни витрачають у заторах. У європейському масштабі ми посідаємо 4 місце. Вдуматися лише: у середньому мешканець міста витрачає у пробках 119 годин, тобто майже 5 діб життя. Такі цифри опублікувала компанія-постачальник GPS-навігаторів TomTom. Найбільше завантаження зафіксували о 17:00-18:00 у будні, особливо у п’ятницю.

Нідерландські фахівці проаналізували 404 міста у 58 країнах світу, зазначивши, що середньостатистична поїздка одесита триває на 51 відсоток більше, ніж якби дороги були вільними. Також наголошується, що у 2021 році жителі міста витратили на шлях часу на сім відсотків більше, ніж у 2020 році.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.