Середа, 12 Червня, 2024

Про перший одеський електробусний маршрут

На вихідних у нашому місті почалася робота першого електробусного маршруту, який з’єднав район Молдаванки та Далеких Млинів, з центральною частиною нашого міста.

У суботу, 30- го жовтня об одинадцятій ранку відбулося перше відправлення незвичайного транспорту по п’ятнадцятому маршруту. 

Докладніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на dumskaya.net

Виправлення несправедливості

Департамент з міського господарства повідомляє, що поки що цей маршрут буде оснащено трьома електробусами, які були розроблені “Одесміськелектротрансом” (комунальним підприємством), а в листопаді буде додано ще четвертий, щодо якого на даний момент проходять випробування.

 За словами заступника директора “Одесміськелектротрансу”, Олександра Коваля, після того, як було ліквідовано маршрут номер тридцять, одеситам, які живуть на Балківській, громадський транспорт був практично недоступний. На даний момент підприємство працює над виправленням цієї несправедливої ​​помилки. На даний момент маршрут оснащений трьома машинами, а перерва є досить немаленькою (в середньому двадцять п’ять хвилин), проте вже через двотижневий термін планується додавання ще одного електробуса, що призведе до зменшення інтервалу. На початок 2022-го відбудеться переобладнання нашого 5-го тролейбуса марки Шкода, який в результаті також стане електробусом. Також планується придбати нові електробусні машини і досягти того, щоб перерва руху в середньому становила п’ять хвилин.

Універсальний транспорт

О четвертій ранку п’ятдесят шість хвилин початковою точкою маршруту є район Привокзальної площі, а о п’ятій ранку сорок чотири хвилини – вулиця Заньковецька. На проміжку, початковою точкою якого є залізничний вокзал, а кінцевою – Пересипський міст, – електробуси працюють, як тролейбуси, а потім кожним електробусом опускаються штанги і пересування триває, але вже на акумуляторі.

Справедливо нагадати, що електробусний запуск по даному маршруту планувався ще у вересні, проте процедура електробусної сертифікації затяглася, тому лише зараз це вдалося втілити в життя. 

Відносно того, щоб придбати нові низькопольні електробуси, варто зазначити наступне. В “Одесміськелектротранса” так і не вийшло проведення тендеру, сума якого шістдесят дев’ять мільйонів гривень, хоча про його проведення було оголошено ще навесні та влітку 2021-го. 

Конкурси довелося скасувати через формальні причини. 

Проведення нового, при гарному розвитку подій, відбудеться вже 2022-го. 

Цікавим є той факт, що кошти, які відповідно до попередніх планів, мали піти на придбання бусів, – є кредитними. Вони були виділені трьома державними фінустановами – “Ощадбанком”, “Укрексімбанком” та “Укргазбанком”. 

Але коли була проведена остання сесія міської ради, ці кошти вирішили перенаправити на користь управління капітальним будівництвом. Тож чи буде “Одесміськелектротранс” забезпечено фінансовим ресурсом для закупівлі електробусів 2022-го, – поки що невідомо.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.