Четвер, 30 Травня, 2024

Непростий вибір між автоматичним і ручним тестуванням

Напевно, навряд чи хтось посперечається щодо того, що процес тестування є важливим етапом в програмному забезпеченні, а точніше, в процедурі його розробок. Всі поважаючі себе власники ніколи не випустять свою продукцію, попередньо не провівши якісне тестування. 

Крім цього, завдяки тестуванню можна не тільки виявити проблему, яка може виникнути у кінцевого користувача, але також вказати на наявність помилок безпеки, що в наш час також є дуже важливим. 

Тестування буває двох видів – ручним і автоматичним. 

Тут https://agilie.com/en/blog/manual-vs-automation-testing-do-you-need-both ви можете остаточно визначитися з вибором, щодо того, який з цих способів кращий в використанні. 

Про переваги і недоліки, властивих автоматичному тестуванню 

Ми маємо на увазі можливість налаштовувати алгоритми, щоб виконувати завдання, що повторюються – наприклад, перевірка додатки, коли вийшло чергове оновлення. 

Автоматизованим тестам властива якість цілодобового виконання, крім цього, можна запускати не один такий тест одночасно. Це означає, що у людини перевірка займе не так багато часу, а це означає, що в результаті, вдасться заощадити кошти організації. 

Однак це не постійне явище. Необхідно враховувати, що автоматизованого тестування вдається виправдати себе на масштабних проектах, тому що за наявність програмного забезпечення йому доведеться платити.

Якщо говорить про недоліки, то тут можна згадати про те, що для процесу написання скриптів необхідні певні навички і час. Тому, якщо мова йде про разову перевірку, то це не найкращий варіант. 

Крім цього, написання скрипта для оцінок можливо лише тоді, коли є розуміння про вигляді кінцевого результату. 

Якщо функції нові, тоді процес прогнозування результату досить складний. Програма не зможе оцінити дизайн і юзабіліті. 

Про переваги і недоліки, які притаманні ручному тестуванню

 

Якщо говорити про складні функції, то дешевше їх тестування є ручним. До того ж, найбільш часто їх тестують в одноразовому режимі. 

За допомогою сценарію неможливо перевіряти інтерфейсний дизайн, процес взаємодії з користувачами і комфорт використання. 

Коли використовують спеціальні “спонтанні” тести, написання сценарію неможливо, тому що результати невідомі. Так, і сенс в процесі самого написання відсутня, адже повторення тесту не буде. 

Серед недоліків можна виділити велику затратність часу. Процес повторних тестувань одних і тих же продуктів дуже стомлює. 

Люди помиляються, не враховують деталі. Часом процедура ручного тестування є досить дорогою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.