Четвер, 30 Травня, 2024

Два мільйони на реконструкцію вулиці в курортному кварталі Одеси

Два мільйони гривень – така сума, яку керівництво міста готове заплатити на реконструкцію вулиці Генуезької. З одного боку, здавалося б, міра є нагальною, якщо врахувати три будівлі-гіганта, які тут планує звести компанія “Гефест”. З іншого ж боку, розмови і рішення з питання Генуезької породжують багато незрозумілих моментів, пише odessa-future.com.ua.

Що планується зробити

Після тривалих суперечок управління дорожнього господарства Одеської міськради оголосило 5 серпня 2021 року про проведення тендера на розробку проєктно-кошторисної документації на реконструкцію вулиці Генуезькій, що, за попередніми підрахунками, обійдеться місту в 2,2 мільйона гривень. У тендерній документації прописані моменти, які розробник повинен передбачити при здійсненні проекту. У свою чергу, обов’язковими елементами тут є: ремонт покриття проїжджої частини та тротуарів з урахуванням створення нових люків і лівневок, мереж газо- і теплопостачання та освітлення; установка бордюрів, модернізація і реконструкція трамвайного полотна та контактних мереж. Не забули учасники процесу про висадку нових зелених насаджень дерев, для чого потрібно … вирубати старі. І апогеєм проєкту є заява про зведення підпірної стінки з боку вулиці Посмітного, 2, де знаходиться злощасний санаторій «Молдова». Останній потрапив в зону знищення під забудову компанії «Будова».

По можливості, проєктувальники розширять вулицю Генуезьку до 4-х смуг, виділять простір для велодоріжок.

Як відбувався тендерний процес

На попередньому етапі створення і затвердження проєкту його автори і депутати міськради зіткнулися з деякими проблемами. Так, на транспортній комісії Одеського міськради 19 липня 2021 року депутат Петро Обухів (Євросолідарності) заявив про недоцільність розширення вулиці Генуезькій, на що треба викласти близько 200-300 мільйонів гривень, Але, за словами депутата, такий хід не зможе вирішити проблему транспортного колапсом. На думку Обухова, створені додаткові смуги будуть використовуватися, як зазвичай, як паркувальних, а пересування транспорту буде здійснюватися по вже існуючих двох смугах.

Надалі виявилося, що категоричність Петра Обухова була показною, так як його колеги по комісії підтримали виділення 1,8 мільйона гривень на розробку проєктної документації по реконструкції вулиці Генуезькій. У виправдання цьому Обухів заявив, що вулицю в Аркадії необхідно привести в порядок: налаштувати роботу світлофорів і зробити велодоріжку. Стало бути, досить серйозна сума буде відправлена ​​на не дуже ємний проєкт.

Також, за словами депутата, транспортний моделювання згаданої вулиці, замовлене компанією «Будова», має показати доцільність або, навпаки, безглуздість її розширення.

Виходить, що відсутність попередніх результатів моделювання, комісією Обухова було схвалено виділення управлінню дорожнього господарства велика сума на розробку проекту.

На сесії Одеської міськради, що відбулася 28 липня 2021 року міські обранці підтримали виділення грошей на розробку проєктної документації по реконструкції вулиці Генуезькій.

На сьогоднішній день ми стикаємося зі збільшенням вартості описаних вище робіт на догоду забудовнику, який бажає за всяку ціну проштовхнути квартири в своєму житловому комплексі. Організовуючи з вулиці Генуезькій нормальний в’їзд у проєктовані будинки, господарі “Будови” хочуть обгорнути будівництво у красиву упаковку, щоб залучити  клієнтів. В іншому випадку реалізація нового житла може провалитися, бо усі в місті знають про транспортні проблеми в районі Аркадії, які зростуть у рази зі зведенням величезних будівель, про які писала odessa-future.com.ua.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.