Неділя, 26 Травня, 2024

Ціни на продукти в Одеській області підскочили на 9% у порівнянні з минулим роком

За даними Держстату, у вересні цьогоріч ціни на продукти в Одеській області є вищими на 9%, аніж в кінці минулого року. Також цьогоріч не сталося сезонного зниження цін, яке традиційно трапляється з липня по вересень. Також у Держстаті зазначили, інфляції склав 9% за дев’ять місяців, що є найгіршим показником від 2017го року. Далі на odessa-future.com.ua.

Зважаючи на це, пригадаймо, які ж ціни були на основні продукти харчування та як вони змінилися. Тож чотири роки тому, наприклад, кілограм рису коштував 22 гривні, нині ж ціна на нього – 36 гривень. Подорожчала також і гречка, з двадцяти восьми грн до сорока пяти за кілограм. Ціна на молоко з 2017 року змінилася з 19 гривень до тридцяти однієї гривні за пляшку. Окрім цього, зросла ціна на твердий сир – зі ста сімдесяти п’яти грн до двохсот вісімдесяти трьох за кілограм. А от що не значно подорожчало, так це свинина. Ціна за кілограм цього м’яса підвищилась на 9 гривень, зі ста десяти до ста тридцяти.

Також, нагадую, що навесні минулого року Кабінет міністрів запровадив держрегулювання цін на основні та важливі харчові продукти. До них входять крупи, хліб, макарони та інші вироби з муки. А в разі їхнього різкого подорожчання, Кабмін буде регулювати такі питання на зустрічах з виробниками. Наприклад цьогоріч такі зустрічі сприяли зниженню ціни на яйця перед Великоднем. 

Хліб як золото

Подорожчав і хліб. До прикладу, якщо у 2020-му ціна коливалася від 19 до двадцяти чотирьох гривень, на початку цього року вона зросла до двадцяти трьох, а подекуди 30-ти гривень. Загалом, у порівнянні з літом 2020-го року, вартість хліба зросла на 16%. Нагадаю, у 2014-му хліб коштував приблизно 5 гривень за кілограм. У 2015 році ціна на нього як і на інші продукти різко зросла. Він подорожчав до майже 7-ми гривень. Далі ціна на хліб щорічно зростала в середньому на три гривні, включаючи й цей рік.

Тим часом Україна стала ключовою ланкою у світовій торгівлі зерном, зазначає економічний експерт Олександр Хмелевський. А внутрішні ціни зростають або падають в залежності від настроїв світового ринку. Тому навіть попри цьогорічний щедрий врожай на ціну пшениці в Україні впливатиме її вартість на експортних платформах. 

Скільки грошей витрачаємо на харчі

Зауважимо, за статистикою українці витрачають половину доходів саме на харчові продукти. А ціни в країні на них вищі, ніж у Європі. Економісти кажуть, що причина цього – зростання великих торговельних мереж. Отже, у європейських містах немає такої кількості торгових центрів. Через їхню появу в Україні знижується кількість мереж супермаркетів, а також магазинів представників малого бізнесу, які мають середні ціни. 

Також експерти зазначають, що до підвищення цін на продукти цілком можливо доведеться звикати. Адже вже нині ціни досягають певних максимумів, а не найкращим чином на цей процес повпливала і пандемія. Бо саме через карантинні обмеження на багатьох виробництвах значно впали потужності, що зменшило кількість продукції, і, відповідно, вона подорожчала. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.