Середа, 29 Травня, 2024

Віскі: історія та способи вживання

Історія відкриття та виробництва віскі цікава не тільки в колі професійних дегустаторів. Тому в статті ми розповімо про те, коли і як з’явився цей напій, із чого його виготовляють і як правильно вживати.

Походження напою

У перекладі з кельтської мови слово «віскі» означає жива вода. За право вважатися батьківщиною скотчу борються Шотландія та Ірландія. У цих країнах досить суворий клімат, у якому погано ростуть виноград та інші ягоди. Перше кельтське віскі було виготовлено з невибагливого ячменю.

Шотландці запевняють, що це їхні предки модифікували рецептуру християнських місіонерів, замінивши ягоди на ячмінь, і виготовили перший у світі прототип бурбона. Згодом рецепт було доопрацьовано, результатом чого стало знамените шотландське віскі.

Ірландці вважають, що напій був винайдений у їхній країні, а рецепт вони отримали від самого святого Патрика – одвічного покровителя Ірландії.

Встановити істину за давниною років неможливо, але варто зазначити, що поширюватися напій почав все-таки з Ірландії. Цьому сприяли активні торговельні зв’язки з Великою Британією.

Сьогодні найбільшими імпортерами бурбона є Ірландія, Шотландія, США, Канада і Японія.

Що це за напій

Віскі має унікальний смак, який не сплутаєш ні з яким іншим. Для його виготовлення використовують ячмінь, пшеницю, жито, гречку та інші види зерна. Колір напою варіюється від світло-жовтого до насиченого коричневого. Вміст спирту у віскі може бути від 40 до 60%.

Асортимент цього різновиду алкоголю досить широкий. Сьогодні ви можете без проблем купити віскі в Києві та в інших містах України. Водночас вибір є як серед преміальних марок, так і досить бюджетних варіантів.

Технологія виробництва

Процес виготовлення напою досить трудомісткий і вимагає витрат часу, тим паче, що для його смакових якостей важлива витримка. Якщо коротко, то для бази потрібні вода, дріжджі та пророщене зерно.

Виробничий цикл складається з таких етапів:

  1. Солодження.
  2. Сушіння.
  3. Подрібнення.
  4. Бродіння.
  5. Перегонка.
  6. Витримка.
  7. Купажування.

Наприкінці циклу алкоголь фільтрують і розливають у пляшки.

Культура споживання

Скотч подають як аперитив перед обідом або як дижестив наприкінці трапези. Використовують спеціальні келихи зі звуженим верхом – така форма сприяє концентрації парів. Бурбон можна використовувати як інгредієнт для коктейлів.

Щоби напій розкрився, його потрібно охолодити до певної температури: 16-18 градусів. Тому віскі подають із льодом або використовують камені для охолодження напоїв. Келихи та інші пристосування для культурного споживання алкогольного напою можна купити в маркеті алкогольних штук Маудау. Тут представлена алкогольна продукція найвищої якості на будь-який смак. Покупки можна робити онлайн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.