Субота, 20 Квітня, 2024

Повернемо Одесі мільйон троянд

Все частіше одесити стали скаржитися на те, що місто влітку вже не таке зелене, як раніше. Що усе менше яскравих кольорових клумб прикрашають Одесу, що все гіршим становиться стан квітників в парках, пише “odessa-future.com.ua“.

Муніципальна влада регулярно звітує про роботу, що проводиться, по озелененню міста, але результати цієї роботи насправді слабо помітні городянам. У повсякденному житті, на жаль, ми набагато частіше спостерігаємо роботи, що проводяться, по знищенню ще живих дерев, чим висадження нових рослин в місті.

Але у Комунального підприємства «Міськзелентрест» є хороші новини. Оголошений тендер на закупівлю більше ніж 90 тисяч саджанців трояндових кущів, що призначаються для реконструкції старих квітників та створення нових в Грецькому і Стамбульському парках, в парках на проспекті Шевченка і в районі кінотеатру «Зоряний».

На сьогодні в Одесі залишилося всього біля 40 тисяч кущів троянд, які були посаджені ще 15-20 років тому (такий термін експлуатації цієї рослини). Для порівняння, всього чверть століття тому міські квітники прикрашпло більше мільйона троянд різних сортів і кольорів. Звичайно ж, на відновлення такої кількості висаджених квітів знадобиться не один рік.

На відновлення квітників, згідно зав’яленому умовам тендеру, планується витратити близько 5 млн. гривен.

Звичайно, логічним буде питання наскільки первинним завданням для міста є закупівля рослин в умовах тотального економічного спаду і боротьби з пандемією.

Але варто розглядати ситуацію не лише з суто естетичного боку – прикраса міста, але і з економічного. Адже закупівля саджанців проводиться за допомогою тендеру, в якому можуть брати участь усі місцеві господарства, що займаються розведенням цього виду рослини. Незалежно від ситуації з карантином, експортно-імпортними операціями, що ускладнилися, супроводжуючими процес закупівлі насіння, добрив, вирощування і продажу рослин, зі зниженням попиту через падіння купівельної спроможності фізичних і юридичних осіб (мало для кого з підприємств сьогодні турбота про клумби залишається в списку першочергових завдань), господарства продовжують вирощувати рослини, обслуговувати теплиці, оплачувати рахунки за водопостачання і електрику, платити заробітну плату персоналу… сплачувати податки.

Враховуючи об’єм запланованої закупівлі, поповнення квітників Одеси може допомогти не одному місцевому господарству, що займається вирощуванням троянд, впоратися з непростою економічною ситуацією.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.