Середа, 29 Травня, 2024

Палац культури міста Південний

У 1988 році на площі Перемоги міста Південний вступило в експлуатацію будівлю. Це був Палац культури, який згодом став центром культурного життя юного міста з його концертним залом на 1 000 місць, виставковим залом на 300 місць, залом урочистих подій на 200 місць і ляльковим театром на 56 місць, odessa-future.com.ua.

Палац культури в наші дні

Сьогоднішній палац культури “Дружба” є дружну сім’ю, в якій живуть 16 колективів художньої самодіяльності, в тому числі 11 дитячих. Шість колективів відзначені званням “Народний”, 5 колективів – показові. Учасники творчого процесу дають щорічно понад двох сотень заходів, на які приходять понад 120 тисяч глядачів.

Палац культури дав притулок міському музею, співробітники якого виходять на роботу, не дивлячись на карантинні заходи, хоча для відвідувачів двері музею поки закриті. Керівництво музею стурбоване тим, що якщо знадобиться повна санітарна обробка приміщення, деякі експонати закладу просто не витримають такої дезінфекції. Але жителям міста і гостям незабаром буде запропонований новий цікавий формат роботи.

Символ культурного життя міста

З моменту появи Палацу культури “Дружба” не проходить жодний міський захід, його відвідують жителі міста, які бажають просто посидіти, випити чашку кави або чаю в кафе “Контрабас”, насолодитися простором палацу.

Колективи та окремі виконавці продовжують свою діяльність в стінах Палацу культури “Дружба”, попри карантинні обмеження; програма установи культури – насичена і різноманітна.

Насиченим і різноманітним видався нинішній червень: 12 червня пройшов масштабний фестиваль “Art black sеа”, 20 червня – танцювальний фестиваль імені Юлії Білоусової. На 27 червня заплановано проведення масштабного форуму зі спортивних танців, а 28 червня колектив Палацу готує програму в рамках міста, присвячену Дню Конституції.

Культурне життя сильніше карантинів

Навіть під час посилених карантинних обмежень, робота в Палаці культури не припинялася, а лише перейшла у дещо інший формат, – розповідає директор Палацу культури Петро Іванович Кутинець.

Думки директора палацу підтвердила фотограф-любитель Світлана Пасейлюк, яка організувала виставку “Коли місто спить”, представивши на ній нічний Південний. Відвідувачі виставки змогли побачити нічне небо, світло ліхтарів, красиві заходи й сходи сонця, атмосферу спокою в скверах.

Знімки Світлани дозволяють переконатися, що вона любить своє місто у всій її проявах, в будь-яку погоду. У своїх роботах Світлана зробила акцент на міських деталях, які часом ледь помітні погляду перехожого, проте ефектно виглядають на фотографіях.

На виставці представлено близько сорока робіт, кожна з яких змушує зупинитися і задуматися про те місце в Південному, де було відбито ту чи іншу деталь.

Але, як і будь-яку будівлю, за свою майже 35-річне життя Палац культури став вимагати ремонту і реконструкції. Тому було вирішено провести реконструкцію в історичному місці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.