Субота, 20 Квітня, 2024

Втрачені можливості: що завадила втілити війна відносно поліпшення Одеси

24-те лютого 2022-го розділило наше життя на “до” й “після”. Повномасштабна війна покалічила тисячі доль і зруйнувала безліч планів. Причому йдеться не лише про людей, а й про міста. Детальніше на odessa-future.

Зокрема для Одеси 2022-й мав стати роком значних змін та нововведень. Переважно вони мали торкнутися інфраструктурного розвитку міста. Однак через війну практично всі вони вимушено відкладені.

Докладніше про це в нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Що довелося відкласти?

За словами Олега Бриндака, який виконує обов’язки заступника одеського міського голови, на 2022-й у керівництва Одеси були масштабні плани. Вони стосувалися реалізації проєктів інфраструктурного характеру. Проте війна завадила втілити в життя все задумане.

Зокрема, плани передбачали реалізацію масштабних проєктних розробок у вигляді:

  • реставрації архітектурних пам’яток;
  • створення урбан-парку;
  • продовження модернізаційного процесу в Інфекційній лікарні;
  • реконструкційних робіт на Іванівському шляхопроводі.

І це ще далеко не весь перелік того, що планувалося втілити задля покращення нашого міста.

Те, що хочуть встигнути зробити

Війною було внесено чимало корективів, тож практично всі плани довелося переносити на післявоєнний період. Однак, попри складнощі, до кінця 2022-го міська влада таки спробує реалізувати щось із раніше задуманого.

Так, у міськраді планують до кінця року встигнути відреставрувати архітектурні пам’ятки та трамвайну магістраль Північ-Південь. Її безпересадковий маршрут має стати сполучною ланкою для північного та південного спальних районів нашого міста.

Про архітектурну спадщину

Крім цього, актуальності не втрачає питання, пов’язане з тим, щоб зберегти одеську архітектуру.

За словами Бриндака, в міськраді триває робота відносно того, щоб Одеса скоріше приєдналася до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

І тут війна, якщо можна так висловитися, справила “позитивний ефект”. Адже це питання почало розглядатися дуже активно.

Також в Одеській міськраді наголошують, що успішна реалізація згаданих планів не зможе допомогти у вирішенні всіх основних питань. Адже треба враховувати той факт, що більшість одеситів з початку війни не покидала рідне місто. А це означає, що міське керівництво має забезпечити населенню нормальне функціонування інфраструктури, транспорту тощо. Крім того, не варто забувати, що Одеса прийняла чимало переселенців. Ці люди потребують підтримки та допомоги, які їм також зобов’язане надати місто.

Тож роботи цілком вистачає. І той факт, що реалізацію більшості планів місту доводиться відкласти, зовсім не зменшує кількість нових проблем. Однак у мерії до цього ставляться із розумінням. Адже війна багато змінює і зобов’язує всіх по-новому подивитись на вчорашні турботи. Тому на сьогоднішній день головним для Одеси є забезпечення безпеки всіх громадян. Ну, а інфраструктурний розвиток може й почекати.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.