Середа, 29 Травня, 2024

Одеські панельні будинки: про минуле, сьогодення і майбутнє

Наше місто у всьому світі знають, завдяки чудовому архітектурному стилю. Радянська пора в цій частині також залишила свій яскравий слід в нашому місті, який цілком відчувається і сьогодні. 

Найбільш густонаселені одеські райони представлені територіями, де розміщуються панельні хрущовки. 

Наше місто займає одне з перших місць в нашій країні за кількістю споруд даного типу. 

У нашому матеріалі odessa-future, з посиланням на myod.info, ми розповімо про минуле, сьогодення і майбутнє цих, до болю рідних, будівель, які попри все продовжують бути актуальними і затребуваними. 

Причина появи і початок зведення 

Часом зведення цього житла були етапи з 1958-го по 1973-тій. 

Вони є свідками природних, соціальних і політичних катаклізмів. І зараз їх стан досить плачевний. 

Коли правила сталінська Комуністична партія, величезна кількість державних сил було кинуто для будівництва підприємств металургії та інших організацій, а ось житлову сферу залишили осторонь. 

До жовтня 1917-того наше місто було сильно перенаселене, і багатьом доводилося знімати житло або на житло перетворювати непридатні для цього приміщення у вигляді підвалів, наприклад. 

За воєнний період Одеса дуже постраждала і масштаб руйнувань просто вражав. 

Коли війна була закінчена житлове питання постало дуже гостро, тому забезпечити народ житлом стало найголовнішим питанням. 

Тому, коли правил Хрущов почали в масовому порядку зводити цегляні будинки на п’ять поверхів, де були невеликі квартири.

З точки зору архітектурного аспекту споруди були дуже простими і функціональними. Однак хрущовки були краще багатоквартирних дерев’яних двоповерхових будинків, які будувалися в сталінські часи. 

Саме за допомогою хрущовок була вирішена проблема нестачі житла. 

Розширення і деякі відмінності 

Вулиці Рішельєвська і Успенська обзавелися подібними будинками в 1958-1960-тих. 

Вони були схожі на “сталінки”, а стелі там досягали мало не трьох метрів. 

Будинки будували з черепашнику . 

Панельні будинки почали будувати в 1965-тому. 

Хрущовки різних років трохи відрізняються. Ті, які будувалися пізніше відрізняють будівельні матеріали і житлові умови. Цегляні будинки є більш теплими і захищеними, на відміну від панельних. А двори здаються більш затишними. 

Найбільший недолік хрущовок складався в наявності невисокої якості. 

Причиною цьому є економія на матеріалах і дуже швидке зведення. 

Так що споруди приймалися в експлуатацію з наявністю таких проблем, як погано закладені стики, перекошені вікна і дверні отвори, а також нерівні стіни. 

Сучасність і майбутня перспектива 

Зараз у одеситів і громадян щ інших міст у вигляді хрущовок є реальний шанс придбати власну окрему квартиру. 

І попри те, що ось уже не перший рік говорять про їх знесення (особливо в районі Черемушек), це станеться нескоро. Тому що перед інвестором постане ряд найважливіших і нелегких питань (у вигляді розселення людей, окупності тощо), які вимагають ретельного рішення і обмірковування, щоб це принесло якусь комерційну вигоду.

Так що ці будови ще довгий час будуть затребувані в силу своєї доступності, тому не потрібно їх недооцінювати і час списання їх з рахунків ще точно не настав.

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.