Середа, 29 Травня, 2024

Черги до маршруток ростуть, перевізники не хочуть працювати

Одесити стоять у величезних чергах на транспорт, в той час як влада не може знайти спільну мову з компанією перевізником, пише odessa-future.com.ua.

П’ять років минуло з того часу, як мер нашого міста Геннадій Труханов і підлеглі відповідного профілю продовжують впроваджувати свої ідеї пріоритетності громадського транспорту в Одесі.

Все легко і зрозуміло, їх план — створити злагоджену і систематичну роботу всіх міських громадських перевізників: трамваїв, тролейбусів і автобусів. У підсумку всі їхні спроби тільки вигнали водіїв авто з центральної частини міста і зробили їх поїздку на роботу і життя справжнім кошмаром. Але раз ви хочете, щоб автомобілісти пересідали в автобуси й тролейбуси, варто зробити їх краще. В ідеалі хотілося б бачити комфортабельний транспорт. Досі не весь електротранспорт замінений на сучасний, часто можна потрапити на стару машину, яка їде у два рази довше. Так само й розклад є тільки на папері, за фактом же його існування марно.

Але як же нові автобуси, запитаєте ви? Так, за п’ять років в місті з’явилося цілих 57 автобусів, куплених владою за кредитні гроші. Трохи покращився також трамвайний парк і було побудовано 22 нових трамваїв, старенькі моделі теж обіцяють відправити до ремонту та оновити. Всі нові закуплені вагони з’явилися в місті знову завдяки кредитним коштам.

А що стосовно маршрутного таксі?

Однак, всі ці гарні новини не мають ніякого відношення до маршруток. Оновлення електротранспорту нехай і переманює до себе пасажирів, але не в великих обсягах. Маршрутки за п’ять років ні краплі не змінилися, це все ті ж (найчастіше) жовті бляшані коробки — стародавні вихідці вітчизняного автопрому.

Кожен засуджував їх зовнішній вигляд хоч раз в житті, а про технічний стан заговорювати страшно. Кожна думка про ці “труни на колесах” (як їх називають в народі) залишає за собою купу питань.

Типова ситуація для більшості одеситів — вранці ви виходите на годину раніше, щоб спочатку доїхати до кінцевої потрібного маршрутного таксі, відстояти величезну чергу і тепер вже виїхати з кінцевої в потрібному напрямку. Інакше ви просто не поміститеся в маршрутку, вони забиті під зав’язку. Якщо ви думаєте, що це тільки ранкові махінації, то по дорозі з роботи часто доводиться пройти таку саму процедуру.

Скільки б міський голова не пишався поліпшенням міського транспорту, питання про маршрутках завжди обходиться стороною.

2

Чиновники визнають, що покупку нових маршрутних таксі доведеться здійснювати не самим перевізникам, а владі. За іншим сценарієм діла не буде і ситуація не змінитися. На жаль, у мерії в планах більш “серйозні” і “важливі” витрати, а нам залишається чекати поліпшень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.