Середа, 29 Травня, 2024

Війна за особняк Маразлі: прокурори в суді вимагають відміни приватизації архітектурної пам’ятки

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі активно намагаються скасувати за допомогою судової інстанції приватизацію особняка Маразлі, місцем розташування якого є Лідерсівський бульвар.

Відкриття відповідного провадження в Одеському обласному Господарському суді відбулося 4-го січня 2022-го.

Докладніше про обставини самої справи, іі тривалість, позиції одеситів та  представників державних структур – у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future.com.ua, з посиланням на 8News.

Докладніше про обставини справи

Так, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури висловлюється прохання щодо скасування двох рішень, ухвалених Одеською обласною радою. Вони стосувалися приватизаційного процесу двох тисяч шестисот п’ятнадцяти квадратних метрів архітектурної пам’ятки, а також визнання як недійсний договір купівлі-продажу, який ще 2018-го уклали одна з приватних компаній та обласне управління, яке займається питаннями майнових відносин.

Згодом вищезазначеною фірмою було здійснено передачу споруди на користь іншої приватної організації, до якої мають відношення народний депутат Олексій Гончаренко та депутат Обласної ради Михайло Шмушкович.

Проведення підготовчого засідання у цій справі заплановано на 25-те січня.

Все триває вже не перший рік

Процес розгляду щодо приватизації особняка Маразлі триває ще з 2019-го. На той період часу ініціатором накладення арешту на споруду було Національне антикорупційне бюро України, а 2021-го арешт торкнувся і землі.

До кінця минулого року Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою було висунуто підозри щодо колишнього начальника облуправління з майнових відносин Віктора Лунгула у тому, що він зловживав своїми владними повноваженнями та завдав збитків у розмірі вісімдесяти мільйонів гривень.

На даний момент він є керівником обласного департаменту з капітального будівництва та шляхового господарства.

Слідство підозрює, що їм сприяли у процесі продажу архітектурної пам’ятки за вартістю, яка була занижена вдвічі, і досягла майже тридцяти мільйонів гривень.

Наступні події

Осінь 2020-го, попри арешт, ознаменувалася тим, що міська Державна архітектурно-будівельна інспекція видала приватній організації дозвіл на процес будівництва на території вищезгаданої земельної ділянки “споруд з медичним та оздоровчим призначенням”.

До кінця 2020-го дача Маразлі була огороджена за допомогою будівельного паркану, а січень 2021-го ознаменувався підготовкою майданчика для будівництва та ліквідації дерев.

Хвилювання одеситів

Після всіх цих подій відбулися мітинги одеситів прямо на місці розташування легендарного Маразліївського особняка. Представники громадськості побоюються, що забудовники можуть провести знесення комплексу історичних споруд, і замість них збудувати низку апартаментів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.