Субота, 25 Травня, 2024

В Одесі вшанували пам’ять загиблих євреїв у гетто на Слобідці

В Одесі вшанували пам’ять євреїв, що загинули у жахливі роки окупації Одеси. 18 січня відбулася пам’ятна хода, під час якої згадали в’язнів Слобідського гетто та поклали квіти до меморіальних дошок. Детальніше читайте на odessa-future.com.ua.

Коли у жовтні 1941 року була окупована Одеса, у перші ж дні вбили декілька тисяч євреїв. Іншим наказали з’явитися для перепису, у ході якого більшість заарештували. Їх же було потім розстріляно за спроби опору. У районі Люстдорфської дороги, після війни, було знайдено близько 28 тис. останків жертв масових розстрілів.

10 січня 1942 року румунськими окупантами було видано указ, згідно з яким у районі Слобідки має бути сформовано єврейське гетто, куди збирають людей для подальшої депортації. Гинули тоді тисячами. Чоловіків від 18 до 50 років не залишалося у принципі. Жінки та діти помирали від хвороб, голоду та нелюдських умов. Тих, хто намагався втекти, розстрілювали, втім, як і тих, хто хотів допомогти…

На момент визволення Одеси, у квітні 1944 року, в місті залишалося лише близько 600 євреїв.

З 2009 року в Одесі відкрито Музей Голокосту, на згадку про ті страшні часи, коли розстрілювали тільки за національність, винищивши величезну кількість ні в чому не повинного населення.

Не можна забувати ті страшні події. Потрібно пам’ятати, знати і в жодному разі більше не допускати повторення геноциду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.