Неділя, 26 Травня, 2024

Про цифрову транспортну модель Одеси: коли вона буде замовлена ​​і чому це ще не зроблено

Одеські чиновники хочуть здійснити замовлення цифрової мультимодальної транспортної моделі нашого міста 2022-го, пише odessa-future.com.ua.

2021-го Одеса розраховувала виділити для цього два мільйони гривень, проте не встигла знайти організацію, яка зможе зайнятися прорахунками. Тому муніципальним міським транспортним департаментом було висловлено прохання про включення видатків для цих потреб до бюджету 2022-го.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на 8News.

Не успішні спроби

До цього пошуки підрядників, які за два мільйони зможуть здійснити розробку першої частини цифрової моделі, не були успішними.

Як повідомляє Артем Сидоренко, який очолює муніципальний транспортний департамент, наприкінці літа заявку для участі в тендері подав лише один підрядник. Внаслідок того, що для того, щоб проводити аукціон, потрібні хоча б двоє кандидатів, все було скасовано.

І вже через місяць чиновникам було ще раз розміщено оголошення на платформі держзакупівель, проте ця спроба знову не виявилася успішною.

Цього разу кандидатуру було висунуто лише трьома компаніями. Але компаніями було подано не всі документи, тому проведення аукціону знову не відбулося.

Вирішили не ризикувати

Третя спроба транспортним департаментом вже не здійснювалася через те, що область перебуває в червоній карантинній зоні, що не дозволить провести потрібні опитування городян та здійснити об’єктивне відстеження їхнього переміщення по Одесі.Кошти, які були виділені для цих цілей у 2021-му році, були використані для інших міських потреб, тому вирішили транспортну модель розробляти наступного року.

Ще одне придбання

Крім цього, з’ясувалося, що того, що потрібно купити не лише транспортну модель, а й ліцензію, яка дозволить використовувати цю модель.

За словами чиновників, модель є програмним комплексом, який розробить компанія, яка перемогла у тендері. Таким чином, розробиться програма, яка буде скинута на флешку та передана. Щоб почати користуватися нею, потрібно придбати право на її використання.

Це коштуватиме приблизно два мільйони гривень.

Необхідна процедура

На сьогоднішній день Одеса відрізняється відверто застарілою транспортною моделлю, яку розробили ще в Радянський період. Створення нової необхідно для оптимізації дорожньої ситуації: перенаправлення потоків автомобілів може допомогти досягти покращень у громадському транспорті. Також за допомогою цього можна буде розрахувати паркомісця та паркінги у центральній зоні та на території спальних районів.

Крім цього, можна буде з’ясувати, який маршрут є найпопулярнішим у конкретний час доби, і яка частина міста потребує додаткових транспортних розв’язок.

Нагадуємо, що для того, щоби розробити міську транспортну модель, майбутньому підряднику необхідно отримати пакет соціально-економічних даних, які ляжуть в основу створення транспортного районування Одеси.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.