Неділя, 26 Травня, 2024

Масштабна розробка і введення електронних паспортів для одеських будинків

З початком введення і заснування організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), в нашому місті час від часу проводяться нові реформи в сфері ЖКГ. Далі розповість про це odessa-future.

Останнє нововведення, яке вже не перший рік перебуває “на слуху” всіх одеситів стосується того, що звичні і вже такі “рідні” ЖЕКи припинять своє існування і замість них будуть організовані приватні компанії з управління житлово-експлуаційною сферою будинків.

Одним з перших кроків на шляху до такого перетворення стало значне порідіння рядів “жековських” співробітників. Багато одеситів скаржилися, що, коли виникає якась проблема сантехнічного або ж електричного характеру, то при зверненні до ЖЕКу з’ясовується, що сантехнік вже давно звільнений, а електрик в штаті залишився тільки один, який буквально “розривається” між будинками і квартирами, з яких надійшов виклик.

Зрозуміло, що таке масове звільнення обумовлене матеріальною або правильніше сказати, бюджетною стороною питання. Але залишимо це на міркування наших місцевих властей.

Сьогодні ми хочемо розповісти про ще одне нововведення в сфері житлово-комунального господарства нашого міста, яке теж, напевно, має безпосереднє відношення до вищезазначених змін.

У чому суть вказаних нововведень?

У Департаменті міського господарства Одеської міської ради розповіли, що на даний момент, ось уже декілька років, в нашому місті активно проводиться системна робота щодо підвищення якості управління багатоквартирними будинками, які перебувають в обслуговуванні ЖКС.

Першими результатами такоі системноі роботи стало отримання, в 2020-тому році, кожним таким будинком свого особового рахунку, а також початок робіт зі створення електронних паспортів, у 2021-шому році.

Що таке “електронний паспорт будинку”?

В одеському Департаменті міського господарства пояснили, що електронний паспорт будинку являє собою інформаційний інструмент, за допомогою якого місцеві жителі, керуюча компанія і профільні фахівці можуть отримати вичерпну інформацію про певний будинок.

Інформаційні дані електронного паспорту

Директор одеського Департаменту міського господарства, Наталія Мостовських зазначає, що електронний паспорт є дуже корисним нововведенням, адже він включає в себе досить широкий інформаційний сервіс, до якого входить також і особовий рахунок.

Таким чином мешканці будинку мають можливість наочно бачити, скільки коштів у них пішло на комунальні послуги, а скільки залишається на ремонт і благоустрій.

За словами Наталії Мостовських, крім цього, електронний паспорт містить дані про технічні характеристики будинку, найменування та стан його комунікацій.

І навіть таку інформацію, як дані щодо дати побудови будинку, матеріалів, з яких він був побудований, дати проведення капітального і поточного ремонтів.

Впровадження в життя

Директор Департаменту міського господарства пояснює, що процес практичного введення таких паспортів складається з декількох етапів. Так, спочатку проводяться роботи з моделювання програми, в результаті яких в неї вносяться дані, після чого починається тестування.

І тільки потім, за наявністю позитивних результатів, можна повноцінно ввести в дію електронні паспорти будинків , а перші результати, як кажуть у Департаменті, як правило, очікуються вже протягом піврічного терміну.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.